конкурс

Актуальні можливості для письменників та перекладачів

29.03.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вже минув місяць, як закінчилася зима, а це значить, що сезон можливостей саме у розпалі. Пропонуємо вашій увазі добірку актуальних конкурсів, резиденцій та програм, які стануть у пригоді письменникам та перекладачам.

 

Конкурс «DNIPRO-BOOK-FEST»

Дедлайн: 31 березня

 

Всеукраїнський літературний конкурс прозових україномовних видань «Dnipro-Book-Fest-2019» відзначить авторів у чотирьох номінаціях: дитяча література (проза), прозові твори (романи, повісті), книга-переклад творів світової літератури українською (проза), кращий дизайн книжкової обкладинки.

 

Детальніше

 

Конкурс ім. Сузанни Рот

Дедлайн: 31 березня

 

 

Це новий Міжнародний перекладацький конкурс, заснований мережею Чеських центрів і Чеським літературним центром (секція Моравської земської бібліотеки у Брні).

 

Конкурс призначений для перекладачів-початківців віком до 40 років за найкращий переклад прозового твору сучасного чеського автора.

 

На переможця чекає кількаденна поїздка до Чеської Республіки, активна участь у професійному семінарі із супровідною програмою.

 

Детальніше

 

Феміністична перекладацька майстерня

Дедлайн: 31 березня

 

 

Триває прийом заявок на участь у феміністичній майстерні з перекладу книжки Сильвії Федерічі “Caliban and the Witch: Women, the Body and Primitive Accumulation” (англ. – укр.).

 

Ця праця Федерічі є канонічною для західного фемінізму й пропонує феміністичну інтерпретацію виникнення та становлення капіталізму через аналіз історії полювання на відьом.

 

Детальніше

 

Конкурс «Голоси Севами»

Дедлайн: 1 квітня

 

 

Конкурс поезії і пісенної лірики заснований літоб’єднанням Sevama для пошуку нових імен у поезії та пісні. Номінації конкурсу: «Поезія», «Пісня».

 

Переможці виступлять у фіналі Sevama fest 25 травня.

 

Детальніше

 

Поетичний конкурс імені Олеся Завгороднього

Дедлайн: 1 квітня

 

 

Громадська організація «Творче об’єднання «Альтернатива» оголосило молодіжний поетичний конкурс імені Олеся Завгороднього, шістдесятника, поета та відомого перекладача з багатьох мов.

 

Детальніше

 

Конкурс «ProМинуле»

Дедлайн: 5 квітня

 

 

Тема цьогорічного конкурсу: Українська еліта у ХІХ столітті. До розгляду приймають історичні оповідання, які раніше не були надруковані чи оприлюднені (зокрема через інтернет).

Детальніше

 

Конкурс ім. Івана Чендея

Дедлайн: 7 квітня

 

 

Конкурс проводять у двох номінаціях: мала проза (вільна тема) та чендеєзнавство (стаття, відгук, есе). У кожній номінації буде визначено переможців, які отримають диплом і грошову винагороду.

 

Кожні п’ять років видаватиметься збірник із найкращими творами конкурсантів.

 

Детальніше

 

Харківська літературна резиденція

Дедлайн: 8 квітня

 

 

Цього року у Харкові заплановані чотири місячні літературні резиденції: весняна, літня, осіння та зимова.

 

Учасниками резиденції стануть два українські прозаїки, один український перекладач та один закордонний автор.

 

Детальніше

 

Конкурс «Казка сьогодні»

Дедлайн: 15 квітня

 

 

На VІІ міжнародному конкурсі «Казка сьогодні» відзначать роботи казкарів та фотохудожників.

 

На номінацію «Казка» приймають казки для дітей молодшого та середнього шкільного віку (у віршах чи прозою). На номінацію «Фото» – роботи за темою «Наш казковий світ» (не більше трьох від кожного автора).

 

Детальніше

 

 

Конкурс від «КМ-Букс»

Дедлайн: 15 квітня

 

 

«Видавнича група КМ-Букс» запускає другий літературний конкурс.

 

Переможців визначать у трьох номінаціях: художня література, науково-популярна література та дитяча/підліткова література.

 

Детальніше

 

Програма «Інклюзивне мистецтво» від Українського Культурного Фонду

Дедлайн: 26 квітня

 

 

Програма «Інклюзивне мистецтво» спрямована на розвиток потенціалу митців з інвалідністю, активне залучення людей з інвалідністю до культурно-мистецького життя в країні та промоцію інклюзивного мистецтва в українському суспільстві.

 

В рамках програми підтримуються такі сектори культури та мистецтв: візуальне мистецтво, аудіальне мистецтво, дизайн та мода, перформативне та сценічне мистецтва, культурна спадщина, література та видавнича справа, культурні та креативні індустрії

 

Детальніше

 

 

 

Конкурс від фонду Лесі та Петра Ковалевих

Дедлайн: 30 квітня

 

 

Конкурс створений для того, щоб підтримувати і популяризувати українську літературу, і культуру зокрема, незалежно від того, де мешкають її творці.

 

На конкурс приймають твори, написані українською мовою, у три номінації: “поезія”, “проза”, “переклад” (поезія, проза).

 

Переможці у кожній із номінацій отримають грошові винагороди – по 1 тис. доларів.

 

Детальніше

 

 

Конкурс «Брама»

Дедлайн: 1 червня

 

 

На конкурс фентезійних романів «Брама-2019» приймають виключно підліткове фентезі, розраховане на читацьку аудиторію 12-18 років.

 

Детальніше

 

Конкурс «Гардарикі: Фантастичні міста України»

Дедлайн: 30 червня

 

 

На конкурс приймають оповідання будь-якого піджанру фантастики: міське фентезі, альтернативну історію, стімпанк, антиутопію, постапокаліптику, горор тощо.

 

Дія має відбуватися в будь-якому українському місті чи місті, що колись існувало на території сучасної України. Воно має бути таким же учасником сюжету, як і звичайні персонажі.

 

Детальніше

 

Конкурс «METAPHORA»

Дедлайн: 1 липня

 

 

На конкурс премії METAPHORA приймають переклади трьох віршів Осипа Мандельштама, у яких присутня тема Криму: «Бессонница. Гомер. Тугие паруса», 1915 р,  «Меганом», 1917 р. та «Холодная весна», 1933 р.

 

Детальніше

 

 

Конкурс «Чудака, їй-богу!»

Дедлайн: 1 жовтня

 

 

Це міжнародний конкурс гумористичного твору, заснований журналом «Склянка Часу*Zeitglas» з нагоди 130-річчя від народження Остапа Вишні. Переможців визначать у чотирьох номінаціях: проза, поезія, есеї, нариси.

 

До розгляду приймають і карикатури та інші малюнки гумористичного характеру.

 

По завершенню терміну прийому творів буде виданий вісник конкурсу «Чудака, їй-богу!».

 

Детальніше

 

Читайте також про грантові програми Українського Культурного Фонду