Half Price Books

Американська мережа книгарень Half Price Books звільнила 78% працівників

04.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Велика мережа книгарня США Half Price Books, яка вже два тижні закрита через карантин, звільнила понад 2000 працівників. Про це повідомляє видання Publishers Weekly.

Компанія звільнила 2146 людей, що становить 78% від загальної кількості працівників мережі (всього їх 2 752). Half Price Books має 126 магазинів у 17-ти штатах. Керівництво мережі повідомляє, що звільнені збережуть пільги та медичне страхування, а також матимуть можливість подати заявку на статус безробітного.

 

«Це дуже важкий день в історії Half Price Books. Але ми знаємо, що повернемося. Ми просто не знаємо, коли саме», – сказала Кеті Дойл Томас, головна керівниця зі стратегічного розвитку компанії.

 

Компанія вирішила розпродати запаси з магазинів через інтернет, а також додала до асортименту лімітовані наклади книжок від свого партнера Texas Bookman. «Раніше ми б доставляли ці книги по всьому світу, але оскільки замовлень з-за кордону немає, ми продаємо їх тут», – сказав Томас.

 

Також  вона додала, що замовлення в інтернеті за останні кілька тижнів були найсильнішими, які компанія коли-небудь бачила. Half Price Books очікують, що продажі будуть і далі зростати, особливо, коли після того, як губернатори по всій країні продовжать карантинні заходи.

 

Томас визнає, що хоча продажі в інтернеті хороші, вони все одно не дотягують до продажів, які мережа мала в рітейлі. Зараз компанія планує свої наступні кроки лише на тиждень вперед й проводить перемовини з різними орендодавцями щодо  пом’якшення фінансових втрат, а також збереження більшості вже наявних магазинів.

 

«Підтримка, яку ми отримали від клієнтів, радує, і це підтверджує, що ми цінні та необхідні нашій громаді. Ми з нетерпінням чекаємо дня, коли зможемо знову відкритися», – сказала Томас.

 

Як відомо, у світі продовжується пандемія коронавірусу, яка супроводжується радикальними заходами у багатьох країнах світу. Це вже негативно позначилося на усіх сферах економіки, у тому числі й на видавничій справі.

 

Раніше ми повідомляли, що Європейська та Міжнародна федерація книгопродавців, що представляє асоціації книготорговців Європи й всього світу, звернулася до урядів усіх країн із закликом пам’ятати про важливість книжок у нашому суспільстві й закликала надавати підтримку й фінансову допомогу книготорговельній галузі.

 

Водночас в Україні уряд планує забрати в Інституту книги 67% коштів, виділених на кілька десятків уже запланованих заходів та проєктів.