премія

Букерівська премія назвала найкращу книжку за 50 років

09.07.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Премію «Золотий Букер», що вручається за найкращу книжку за всі 50 років існування нагороди, отримав роман «Англійський пацієнт» Майкла Ондатже. Про це повідомляє офіційний сайт премії.

 

Переможця визначило народне голосування, яке тривало до 25-го червня на сайті премії.

 

Також до списку фіналістів потрапили:

 

  1. «У вільній державі», Відьядхар Сураджпрасад Найпол (V. S. Naipaul, In a Free State)
  2. «Місячний тигр», Пенелопа Лайвлі (Penelope Lively, Moon Tiger)
  3. «Вовча зала», Хилари Мантел (Hilary Mantel, Wolf Hall)
  4. «Лінкольн в Бардо», Джордж Сондерс (George Saunders, Lincoln in the Bardo).

 

Майкл Ондатже, (англ. Philip Michael Ondaatje), канадський прозаїк і поет, що народився в Шрі-Ланці. «Англійський пацієнт» його найвідоміший роман. книжка була відзначена Букерівською премією 1992 року, а пізніше й екранізовано (фільм отримав премію «Оскар»).

 

У 2016-му році роман вийшов українською мовою у видавництві «КСД»

Букерівська премія (офіційна назва премії — англ. The Man Booker Prize) — найпрестижніша літературна нагорода, що з 1969 року щорічно вручається у Великій Британії. За 40 років Букерівська премія стала однією з провідних в галузі літератури.

 

Спочатку премія присуджувалася авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії за роман, написаний англійською. З 2014 року можна висувати англомовних авторів і з інших країн світу.

 

Раніше повідомлялося, що з нагоди 50-річчя Букерівської премії, буде присуджено спеціальну відзнаку — The Golden Man Booker Prize. 

 

Нагадаємо, що минулого року лауреатом Букерівської премії став американський письменник Джордж Сондерс за роман «Lincoln in the Bardo».

 

Книжкою-переможницею цьогорічної Міжнародної Букерівської премії (The Man Booker International Prize) став роман «Бігуни» («Flights») польської письменниці Ольги Токарчук. 

 

Зображення: WoMo.ua, Southbank Centre