гранти

Президент підписав закон про надання грантів УІК

13.07.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 3377, який, зокрема, передбачає внесення змін до Закону України «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», що регламентує діяльність Українського інституту книги. Про це Читомо повідомили в УІК.

 

Закон «Про внесення змін внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» містить норми, які передбачають можливість та регулюють порядок надання Українським інститутом книги грантів на підтримку проєктів щодо:

 

  • перекладу творів іноземної літератури державною мовою;
  • перекладу творів української літератури іноземними мовами;
  • підготовки та видання книжкових видань творів української літератури;
  • написання авторами (створення) нових літературних творів;
  • організації та проведення програм і заходів популяризації читання (книжкових виставок, ярмарків, літературних фестивалів, конкурсів, тематичних акцій, промоційних і комунікаційних кампаній);
  • поповнення бібліотечних фондів бібліотек об’єднаних територіальних громад книжковою продукцією.

 

Відбір проєктів, що будуть підтримані Українським інститутом книги, відбуватиметься на конкурсній основі.

 

Також в умовах дії обмежень надзвичайної ситуації, надзвичайного стану або карантину, УІК зможе надавати видавцям гранти інституційної підтримки для їх стабільної діяльності та розвитку. Рішення про надання грантів інституційної підтримки прийматиме наглядова рада Інституту. Порядок надання грантів і типову форму договору має затвердити Міністерство культури та інформаційної політики України.

 

Крім цього Українському інституту книги делеговані повноваження реалізовувати щорічну програму надання учням закладів загальної середньої освіти сертифікатів на придбання книг.

 

Закон надає можливість Українському інституту книги залучати експертів, у тому числі іноземних, до роботи в експертних радах, з виплатою їм винагороди. Кабінет Міністрів повинен затвердити методику, що визначає розмір (сум) виплат таким експертам.

 

Порядок конкурсного відбору експертів має визначити Міністерство культури та інформаційної політики, а вимоги до кандидатів, критерії конкурсного відбору експертів – сам Інститут в окремому положенні.

 

Крім цього закон уточнює повноваження Наглядової ради УІК.

 

Нагадаємо, що за цей закон проголосували 353 народні депутати. Цим, а також законопроєктами № 3378 та 3379 передбачене впровадження грантової системи у межах державної допомоги креативним індустріям та сфері культури, у зв’язку з карантинними заходами.

 

Кабінет міністрів України погодив виділення 1 млрд грн на фінансування культурної сфери, з них 150 млн – на гранти через Український інститут книги.

 

Раніше УІК сформулював антикризові пропозиції для стабілізації та відновлення книжкового ринку у карантинний та посткарантинний період, серед них, зокрема – гранти для видавців, письменників, перекладачів.