книжкові виставки

Ще тепла: найближчі книжкові фестивалі цих літа й осені

26.07.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Наздогнати літо й зберегти його для себе можна у спогадах, зокрема пов’язаних із літературою, книжками, читанням, каліграфією і живими розмовами. А поки фестивальний сезон у розпалі, тож ми вирішили зібрати для вас найцікавіші книжкові події, якими нас порадує це літо та тепліші місяці осені.

Місяць авторських читань у Львові

  • Коли: триває до 4 серпня
  • Де: Львів, «центральноєвропейське кафе» у галереї сценографії Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)

Про що це?

Один з найбільших транскордонних фестивалів Центрально-Східної Європи, що привозить до Львова літераторів та літераторок з Чехії, Словаччини, Польщі, України та Румунії – Почесної гості МАЧ 2019.

Навіщо це мені?

Щоб дізнатися щось про Румунію, окрім графа Дракули. Місяць авторських читань у Львові – це добра нагода пірнути у мандрівку європейськими культурами, не виїжджаючи з міста. Замість вас 22 тис. км подолають 62 письменники з п’яти країн, які у кожному місті знайомляться з відвідувачами, читають вголос, розповідають і запитують.

 

Ви ще встигаєте відвідати заходи за участі Дан Лунґу, письменника, директора Музею румунської літератури в місті Яси, Маріна Малайку-Гондрарі – поета, прозаїка, перекладача і одного з найвідоміших авторів сучасної Румунії, чеського поета Петра Борковця, Косміна Перца, директора видавництва «Tracus Arte» тощо.

 

Дізнатися більше: www.misyacavtorskykhchytan.com.ua

Зелена хвиля в Одесі

  • Коли? 1-4 серпня
  • Де? Одеса, центральні алеї парку ім. Т. Шевченка,Impact Hub Odessa (вул. Грецька, 1а), Термінал 42 (вул. Ришельєвська, 33), 4City (вул. Канатна, 27/1), Театральна лабораторія «Театр на Чайной» (вул. Маразлієвська, 34-А)

Про що це?

XXIII книжковий фестиваль «Зелена хвиля» і VII міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури будуть присвячені цього року виключно дитячій літературі. Країна-гість фестивалів – Італія.  

Навіщо це мені?

Зокрема, щоб прийти на події за участі дитячих українських письменників, а також італійської ілюстраторки Сари Маззетті, авторки дитячих книг-коміксів, лауреатки International Award for Illustration – Bologna Children’s Book Fair.  Співпрацює з The New Yorker, The New York Times, MIT Technology, Die Zeit, Mondadori та багатьма іншими компаніями. Ще один гість фестивалю – Андреа Пау, автор дитячих книг і коміксів, сценарист. У 2013 році створив серію книг «Dinoamici».

 

А ще відвідати презентацію книги з мобільним додатком для віртуальної екскурсії по Одеському музею західного і східного мистецтва.

 

Дізнатися більше: Зелена хвиля

 

Читайте також: «Зелений театр» «Зеленої хвилі» №22

 

Фестиваль каліграфії «Простір літер»

  • Коли: 9 – 11 серпня
  • Де: Луцьк, замок Любарта, вул. Кафедральна, 1А

Про що це?

Основою фестивалю будуть доповіді українських та іноземних фахівців. «Простір літер» спрямований на аналіз творчого надбання минулого та пошук сучасного стилю каліграфії, типографії та шрифтового дизайну. Частиною фестивалю стануть виставки сучасних авторівта майстрів минулого.

Навіщо це мені?

Наразі це єдиний в Україні фестиваль, присвячений каліграфії і шрифтам. Це фестиваль не лише для вузьких фахівців (для них у програмі – десятки лекцій від професіоналів, а й для широкої аудиторії. Зокрема для неї пройдуть каліграфічні експерименти: джазово-каліграфічні експромти, розписи великих холстів та стін, колективна робота фахівців з різних країн.

 

Дізнатися більше: https://www.prostirliter.com/

 

Фестиваль Ідей

  • Коли: 24-26 серпня
  • Де: Одеса, Impact Hub Odessa

Про що це?

В Аспені, штат Колорадо (США) вже протягом 14 років відбувається щорічна подія — Aspen Ideas Festival. В Україну фестиваль прийшов у 2017, і цьогоріч вже втретє проходить в Одесі. У США фестиваль збирає тисячі лідерів з усього світу, а серед спікерів були найвпливовіші керівники держав та бізнесів, зірки медіа та мистецтва: Білл Клінтон, Білл Гейтс, Гілларі Клінтон та багато інших.

 

Мета фествиалю — створити можливість для лідерів зустрітися, почути один одного, мати час поспілкуватись, посперечатись, помріяти разом. Це майданчик для перебування разом, для взаємного надихання.

 

Тема фестивалю цього року — «Україна в глобальному контексті».

Навіщо це мені?

Серед українських спікерів будуть люди, дотичні до літературної сфери, а саме: Ірина Славінська, продюсерка «Радіо Культура» з темою «Навіщо нам потрібна культура?»,  Антон Мартинов, співвласник видавництва «Наш формат» з темою «Як налаштувати свій інформаційний фільтр та побороти примітивне мислення», письменник Любко Дереш із темою «Вимушене переосмислення толерантності. Недостаюча ланка», військовий-письменник Мартін Брест із темою «Війна в епоху пост-правди. Феномен військових блогерів» тощо.

 

Дізнатися більше: https://www.ideasfest.in.ua/

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz

  • Коли: 5-8 вересня
  • Де: Чернівці, різні локації

Про що це?

Ювілейний поетичний фестиваль, побудований на фундаменті культурної спадщини Чернівців, продукт генної та історичної пам’яті його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх зарубіжними колегами. Учасниками фестивалю є відомі та цікаві поети з Німеччини, Австрії, Швейцарії, Великобританії, США, Данії, Нідерландів, Люксембургу, Ліхтенштейну, Польщі, Румунії, Росії, України.

 

В межах фестивалю відбудуться презентації 9 книжок, дискусії, паради поетів, театральні постановки, концерти камерної, єврейської та рок-музики, а також читання у добре знайомих і незвичних локаціях міста.

Навіщо це мені?

Бо це єдиний поетичний фестиваль в Україні, це атмосфера й Чернівці. У фестивалі візьмуть участь як нові автори, так і ті, хто вже виступав на Meridian Czernovitz попередніми роками. Серед них: Міхаель Крюгер, Леа Шнайдер, Бйорн Кулігк, Ута Акерман (Німеччина); Юліан Шуттінг, Вольфганг Германн (Австрія); Ільма Ракуза, Саша Гарцетті (Швейцарія); Нуріт Зархі, Шимон Адаф (Ізраїль). З українських письменників і перекладачів –просто топ-зірки: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Катерина Калитко, Ігор Померанцев, Тарас Прохасько, Таня Малярчук, Андрій Любка, Олександр Бойченко, Артем Чех, Володимир Рафєєнко, Ірена Карпа.

 

Дізнатися більше: http://www.meridiancz.com/pro-festyval-2/

 

Літературний Кураж Базар

  • Коли: 7-8 вересня
  • Де: Київ, ВДНГ, 9-1 павільйон

Про що це?

ЛІтературний ярмарок для всієї родини, на якому продаватимуть книжки й проводитимуть літературні презентації та події. Там буде присутня література різних форматів та жанрів: електронні, аудіо, паперові; бізнес-література, художня проза, неабиякої краси дитячі книги, мистецькі видання… І все це поєднається з музикою, іграми, кіно, театром, алкоголем та їжею.

Навіщо це мені?

Це подія для всіх, кому на початку вересня не вистачатиме літературно-фестивальної атмосфери, а чекати й їхати на Форум видавців, який відбудеться в кінці місяця, не дуже зручно. Тут можна купити книжкові новинки, які ви ще докупити не встигли, побачити улюблених письменників, насолодитися вуличною їжею, літературними дискусіями та просто гарно провести свій вільний час. Кураж Базар – подія для найширшого кола людей, тож кожен, хто туди потрапить і хоч трошки цікавиться літературою, знайде для себе чимало цікавить занять.

 

Дізнатися більше: https://blog.yakaboo.ua/kurazh-2/

 

 

ArtPhotoBook 2019

  • Коли: 9 вересня
  • Де: Київ, вулиця Ярославів Вал, 7

Про що це?

Міжнародний форум ArtPhotoBook 2019 ставить собі за мету привернути увагу до здобутків та проблем сучасної візуальної (насамперед — фотографічної) книги в Україні та світі, Форум складатиметься з експозиції фотокниг (вже випущених друком або існуючих в макетах) та лекційного майданчика.

 

Організатори вважають фотокнигою будь-яке видання, основним носієм художнього меседжу якого є фотографічне зображення. Жодних цензурних застережень, жодних вимог до обсягу накладу. Реалізовані проекти та макети майбутніх видань. Класичні і експериментальні книги, зіни, макети. Автори (фотографи), упорядники, видавці, книжкові онлайн та оффлайн магазини — форум радий прийняти всіх.

Навіщо це мені?

Форум  допоможе проаналізувати тренди та можливості, познайомитися з новинками у сфері візуальної книги. Він сприяє творцям фотокниг у продажі та презентації їхніх видань, налагодженні фахових зв’язків, підтримує реалізацію нових проектів.

 

Відвідувачі та учасники матимуть можливість ознайомитись з фотокнигами та придбати їх, відвідати лекції та майстер-класи, поспілкуватися з усіма причетними до процесу створення фотокниги.

 

А якщо ви самі робите фотокниги, то маєте знати, що усі учасники ArtPhotoBook 2019 будуть без додаткової оплати представленими у каталозі, який може придбати на форумі кожен охочий.

 

Дізнатися більше: https://z-m-www.facebook.com/events/348929099132002/

 

Kyiv Photo Book International Festival

  • Коли: 15 вересня
  • Де: Набережно-Лугова, 8, простір IZONE

Про що це?

Фестиваль, який цілковито присвячений мистецтву фотокниги, практиці створення таких книжок та популяризації цієї мистецької форми серед споживачів літератури та візуального арту. В Україні не так багато фестивалів, які фокусуються саме на візуальних виданнях, тому Kyiv Photo Book International Festival подія не те щоби унікальна, але в наших реаліях цілком дефіцитна й така, яку не варто пропускати професіоналам галузі й шанувальникам фотографії.

Навіщо це мені?

Фестиваль для тих, хто цінує або цікавиться художньою фотографією, сучасною та класичною. Хто хоче погортати сторінки різноманітних книжок з творами фотомистецтва, зібраних в один день в одному місці, або придбати книгу, собі чи у подарунок. Хто хоче поспілкуватися безпосередньо із видавцямицих книг та фотографами. Хто хоче послухати тематичні лекції або долучитися до інших подій, що пройдуть в межах фесту.

 

Центральною подією фестивалю стане ярмарок фотокниг (або ще їх називають художні фотоальбоми) від українських та закордонних видавництв, арт галерей та книжкових крамниць, що спеціалізуються на такій літературі, а також безпосередньо від фотографів, що видали свої художні фотокниги. На ньому можна буде придбати рідкісні фотовидання та арт-книги, які ви навряд чи знайдете в українських книгарнях.

 

Паралельно із ярмарком буде проходити виставка приватних колекцій фотокниг і фотожурналів. У лекційній залі весь день будуть йти лекції за темами фотокниг і фотографії та відкриті презентації проектів фотокниг. Також на фестивалі буде рев’ю проектів фотокниг експертами. На другому поверсі IZONE працюватиме кафе.

 

Дізнатися більше: http://kyivphotobook.com/sep2019/

 

Читайте також: Це як Polycopies. Тільки в Києві

 

26 BookForum

  • Коли: 18 – 22 вересня
  • Де: Львів, Палац Мистецтв та різні локації

Про що це?

На вибір цьогорічної фокусної теми надихнув один з віршів Грицька Чубая «Відшукування причетного», а куруватимуть її Поліна Городиська й Ганна Улюра. До того ж, у 2019 відзначаємо 70 річчя від його дня народження.

 

Програма 26 BookForum налічує вже 26 тематичних кластерів і спецпроектів: «Приналежність», «Класика», «Фікшн: Романтична література», «Фікшн: Історична література», «Поезія», «Фантастика», «Крим», «Війна», «Політика», «Територія свободи: ЗМІ», «Комікси», «Освіта», «Креативні індустрії та урбаністика», «Бізнес та економіка», «Жінка в темі», «Історія», «Наука і технологія», «Мови та переклади», «Філософія», «Здоров’я», «Мандри», «Стиль життя», сценічні читання сучасної європейської драматургії «Жива сцена».

 

Другий рік поспіль BookForum стає майданчиком для знайомства авторів з міжнародної платформи Версополіс з українським читачем. Цьогоріч фестиваль відвідають поети Перу Сайзпрез (Іспанія), Пол-Генрі Кемпбел (Німеччина) та Адіса Башич (Боснія та Герцоговина).

Навіщо це мені?

Непогана географія письменників буде представлена: Австрія, Азейбаржан, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцоговина, Велика Британія, Греція, Грузія, Ізраїль, Іран, Індія, Італія, Іспанія, Канада, Литва, Ліван, Македонія, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Палестина (Ґаза), Сербія, Словаччина, Словенія, Сполучені Штати Америки, Туреччина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція, Шотландія, Японія.

 

Також, аби зустрітися із почесною гостею BookForum – всесвітньо відомою індійською письменницею й громадською активісткою Арундаті Рой і прийти на презентацію роману «Міністерство граничного щастя» (ВСЛ).

 

Щоб податися на Конкурс на отримання Премії «BookForum Best Book Award» (до 2017 – «Найкраща книжка Форуму видавців») заснований у 1995 і традиційно проводиться в межах форуму. Дедлайн подачі заявок на участь у Конкурсі – 23 серпня.

 

Щоб придбати кілька книжок із понад 2000 новинок, які, як свідчать організатори, вийдуть спеціально до форуму.

 

Дізнатися більше: https://bookforum.ua/

 

Читате також: Куди їхати видавцям у 2019-му: 20 важливих книжкових виставок світу

5–й міжнародний літературний фестиваль в Одесі

  • Коли: 25 – 29 вересня
  • Де: Одеський Будинок вчених, Одеський національний університет ім. Мечнікова, Одеський ляльковий театр, Одеський літературний музей.

Про що це?

Мета фестивалю – підкреслити культурний вплив Одеси, полікультурність цього міста та сприяти зміцненню зв’язків між Одесою та іншими культурними метрополіями Європи і світу. Цього року у фестивалі візьмуть участь 33 письменники з 9 країн світу. Під час фестивалю окрім літературних читань проходитимуть й дискусії на політичні теми, присвячені Європі, а також іншим країнам світу.

Навіщо це мені?

Бо це єдиний літературний фестиваль, яким курують іноземці – Ханс Рупрехт и Ульріх Шрайбер. На сам фестиваль приїдуть Максим Біллер (Німеччина), Дюрс Грюнбайн (Німеччина), Дімітре Дінев (Австрія), Томас Сандоз (Швейцарія), Марина Скалова (Швейцарія), Юрій Сльозкін (США), а також відомі українські письменники.

 

Дізнатися більше: http://litfestodessa.com/ua/

 

Читайте також: Література у провінції: 5 книжкових ініціатив українських міст

 

 

 

Літературно-перекладацький фестиваль Translatorium

  • Коли: 4-6 жовтня
  • Де: Хмельницький

Про що це?

Translatorium— це єдиний на сьогодні літературно-перекладацький фестиваль в Україні, присвячений художньому перекладу. Він відбудеться вже третій рік поспіль за участі 25 учасників з України та з-за кордону. Серед гостей — відомі перекладачі, літератори, видавці та менеджери культури.

 

Цього разу організатори пропонують поговорити про співпрацю в широкому сенсі: між учасниками перекладацької та літературної спільноти, між редактором і перекладачем, між перекладачем і автором, і навіть між перекладачем і практиком мистецтва. 

 

Також цьогоріч на фестивалі приділять багато уваги поєднанню різних, здавалося б, несуміжних напрямків мистецтва, яке дозволяє створити новий творчий продукт. Програми Translatorium ставить собі за мету дослідити ці зв’язки та взаємодії, а на фестивалі — представити унікальні проекти.

Навіщо це мені?

Якщо ви перекладач, видавець, який працює з перекладами, то Translatorium це гарна нагода розширити свої професійні зв’язки, дізнатися більше про останні тенденції в перекладі, познайомитися з новими перекладацькими практиками й на власні очі побачити, як працює міждисциплінарна мистецька синергія.

Дізнатися більше: https://translatoriumfest.wixsite.com/translatorium/blog

Читате також: Чого навчали на перекладацькому фестивалі Translatorium №2

Черкаський книжковий фестиваль

  • Коли: 11-13 жовтня
  • Де: Черкаси, Черкаська обласна філармонія, Хрещатик, 196

Про що це?

Відбудеться уже втретє, але цього разу за підтримки Українського культурного фонду. Організатори вже сповістили, що на фестиваль збираються українські письменники: Дара Корній, Ірена Карпа, Макс Кідрук. Третій Черкаський книжковий фестиваль – мандрівний. Адже у різних містах країни у рамках фестивалю проходять зустрічі з культурними діячами: письменником, культурологом, перекладачем Олександром Красюком, президентом Всеукраїнського рейтингу «Книжка року» Костянтином Родиком, керівницею проектів ГО «Тренінговий центр» та ГО «Книжка року» Юкою Красюк та іншими.

Навіщо це мені?

Можливо, аби провести день із письменником. Охочі зможуть пограти в теніс, покататися на велосипедах, випити пива, піти на шопінг або боулінг з улюбленим письменником чи письменницею. Буде й  дискусія про історію Черкащини, а саме затоплення місцевості у Кременчуцькому водосховищі.

 

Дізнатися більше: http://cherkasybookfest.org.ua/