Livre Paris

Український інститут оголосив результати конкурсу для ілюстраторів Illuminate

20.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут оголосив імена 5-х переможців конкурсу для ілюстраторів Illuminate, які поїдуть на Livre Paris 2020. Про це повідомляє прес-служба інституту.

На книжковий салон Livre Paris 2020 знайомитися з представниками закордонних видавництв, презентувати свої портфоліо, відвідувати інституції та галереї, які співпрацюють з ілюстраторами книжок, поїдуть п’ять українських книжкових ілюстраторок:

 

  • Катерина Дідик (Київ). Ілюстраторка працює в традиційних техніках, діджитал ілюстрації, а також займається експериментальною анімацією.

 

  • Поліна Дорошенко (Київ). Книжка «Лісова пісня» з ілюстраціями Поліни увійшла до міжнародного каталогу найкращих дитячих книжок The White Ravens. Художниця-ілюстраторка викладає на кафедрі графічних мистецтв в Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

 

  • Оксана Драчковська (Львів). Стипендіатка національної програми Словацької республіки (SAIA) та програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща «Gaude Polonia». Оксана співпрацювала з такими видавництвами: Видавництво старого Лева, Наш формат, Ранок, Крокус, Чорні вівці, КСД, Лілея, Букрек.

 

  • Тетяна Загачевська (Львів). Ілюстраторка та графічна дизайнерка, Тетяна викладає на кафедрі графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв.

 

  • Романа Рубан (Київ). Ілюстраторка, верстальниця, графічна дизайнерка. Романа працює не лише над комерційною ілюстрацією, але й створює персональні проєкти як художниця в царині сучасного самвидаву: лімітовані тиражі зінів та арт-буків.

 

Загалом Український інститут отримав 40 заявок на участь у програмі від кандидатів з Києва, Львова, Кам’янця-Подільського, Одеси та Харкова. Під час відбору учасників комісія враховувала досвід роботи саме в книжковій ілюстрації та потенціал представляти найактуальніші її тенденції за кордоном, спроможність зацікавити французьких видавців.

 

Як відомо, книжковий салон Livre Paris відбудеться 20-23 березня 2020 року у Парижі. Україна другий рік поспіль бере участь у цій події. А минулого року завдяки співпраці українського видавництва «Родовід», Українського культурного фонду, посольства України у Франції, Українського інституту книги та Українського інституту на Livre Paris відбулася презентація книжки про творчість Софії Яблонської.

 

Раніше повідомлялося, що керівниця програмного відділу Українського інституту Ірина Прокоф’єва озвучила програмні плани в літературному секторі установи на 2019-2020 роки.