Успішність у Facebook: прості правила SMM, які має знати кожен

Що треба постити на своїй сторінці? Як аналізувати свою аудиторію? Яким має бути контент вашої сторінки та навіщо спілкуватися з підписниками? Кожен справжній SMM-ник та журналіст має знати відповіді на ці питання, адже соціальні мережі вже давно стали невіддільною складовою інформаційної сфери.

11 листопада у межах тренінгу з онлайн-журналістики для молодих українських активісток та активістів, організованому Goethe-Institut в Україні, тренерка маркетингу НДО та мультимедійного сторітелінгу Мар’яна Вербовська розповідала учасникам про те, що робити для того, аби Facebook-сторінка була не лише ефективним інструментом комунікації з аудиторією, але й позитивно впливала на імідж організації. Ми записали найважливіші тези.

 

В останні роки саме соціальні мережі стали джерелом дійсно оперативних новин. Велика кількість високопосадовців та чиновників мають офіційні представництва в таких мережах. Вони жвавого реагують на суспільно-політичні події та не цураються їх коментувати. Фактично це означає, що за допомогою соціальних медіа можна отримати найоперативнішу інформацію з перших вуст, і журналісти мають цим користуватися.

Цікаво, що на заході найпопулярнішою ньюзмейкерською мережею став Twitter. Наприклад, президент США здійснює постійну комунікацію через цей мікроблог, а ЗМІ, які за ним стежать, завжди готові підхопити інформацію та перетворити її на предмет обговорення на ТБ, новинних порталах, радіо тощо.

У той же час в Україні цю функцію виконує Facebook. Зараз це найактивніша суспільно-політична платформа в інтернеті, переповнена популярними блогерами, політиками та офіційними сторінками різних організацій та державних органів. Тож не дивно, що Facebook за останні декілька років став повноцінним замінником стрічки новин.

Для вашої організації Facebook може бути платформою, рівноцінною окремому сайту. Інструментарій цієї соціальної мережі досить широкий: можна поширювати інформацію на інших сторінках, створювати події, стріми тощо. Це найпростіший та, можливо, найефективніший спосіб донесення потрібної інформації до своєї аудиторії. Для того, щоби робити це достатньо ефективно, потрібно дотримуватися декількох простих правил, а також пам’ятати про те, що соціальні мережі також мають свої закони, ігнорувати які не можна.

 

Сторінка має постійно оновлюватись

Це викликає довіру. Коли на сторінці вашої організації останній пост був зроблений місяць тому – це відразу говорить про рівень її ефективності. Оновлювати стрічку сторінки потрібно регулярно, і це можуть бути не лише ваші новини, але й репости дружніх чи тематично близьких сторінок. Єдиний критерій – ця інформація має бути потенційно цікавою вашій аудиторії. Такі шери не лише допомагають наповнювати ваш сторінку свіжим контентом, вони також допомагають будувати дружні зв’язки між різними організаціями, розвивати традицію взаємної підтримки, від чого у виграші залишаються всі.

Потрібно аналізувати уподобання та зацікавлення вашої аудиторії

Стежте за тим, на яку інформацію ваші підписними реагують жвавіше, а на яку гірше; яка інформація отримує більше лайків та шерів, а яка дуже рідко знаходить відгук. Це підкаже вам, в якому напрямку рухатися далі, які теми підіймати в майбутніх проектах. Не забувайте використовувати аналітичний інструментарій Facebok.

Розбудовуйте репутацію своєї організації

Люди мають знати про вашу діяльність. Якщо ви організовуєте семінари, берете участь у соціальних проектах чи ваш співробітник поїхав на навчання за кордон, – розкажіть про це на своїй сторінці. Аудиторія повинна розуміти, що ви маєте достатньо компетентності у своїй сфери, а ваші співробітники кваліфіковані й не збираються спинятися на осягнутому.

Пост має бути коротким, до 200 символів

Дуже часто буває таке, що користувачі Facebook ігнорують пости, в яких є «читати далі». Вони їх просто не відкривають і скролять стрічку новин. Тому не варто багато писати. Це мають бути декілька речень, які зацікавлять читача.

Стежте за зміною алгоритмів

Вони постійно змінюються, і ви маєте бути в курсі цих змін, адже вони неодмінно вплинуть на ефективність вашої роботи. Зміна алгоритму – це зміна правил гри. Таке ігнорувати не можна.

Важливі інформприводи потребують оперативної реакції

Якщо сталося щось дійсно важливе, ви повинні відразу відгукнутися на це постом. У таких ситуація не варто чекати періоду, коли ваша аудиторія буде найбільш активною. У даній ситуації – оперативність має вирішальну вагу. Краще розповсюдити інформацію тематичними групами, ніж втрачати дорогоцінні години, за які ваша новина застаріє. Загалом, ідеальний пост завжди має бути пов’язаний з інформаційним приводом.

Аналізуйте успішні сторінки та успішних блогерів

Хороший приклад завжди стане у пригоді. Таким чином ви можете переймати ефективні прийоми комунікації з аудиторію, відстежувати зміну алгоритмів та вносити інновації у стратегію розвитку власної сторінки.

Популяризуйте свої події

Якщо ви запускаєте який івент від імені організації, то не треба обмежуватися лише запрошенням людей. Поширюйте подію у тематичних групах, нагадуйте аудиторії про те, що подія вже незабаром.

Не ігноруйте активність підписників

Якщо ваша аудиторія коментує дописи чи вказує на ваші помилки – не ігноруйте їхню активність, завжди відповідайте. Це показує повагу до читачів та позитивно працює на імідж вашої організації.

Ставте відкриті питання

Ваші опитування та обговорення на сторінці не мають закінчуватись на відповідях «так» або «ні». Питання мають спонукати до розгорнутої та жвавої комунікації. Нехай ваша аудиторія розповість про себе більше. Це допоможе вам її зрозуміти й ефективніше працювати в майбутньому.

Фото- та відеоконтент мають бути якісними

Візуальна складова вашої сторінки надзвичайно важлива, адже люди все сприймають у першу чергу очима. Використовуйте яскраві фото та гіфки – за них легко вчепитися оком, коли скролиш стрічку новин. Це неодмінно приверне увагу потенційної аудиторії. Не забувайте – відео має бути коротким. Зазвичай у людей немає часу дивитися щось довге. Ідеальний хронометраж – 30 секунд. Відеоконтент краще завантажувати відразу на Facebook, адже він не дуже дружить із сервісами типу Youtube і не дуже охоче підтягує їхні прев’ю.

 

Текст: Олександр Мимрук