премія

Відомі лауреати Міжнародної премії Франка

26.06.2018
премія Франка

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Міжнародної премії ім. Івана Франка оголосило переможців. Про це стало відомо під час оприлюднення результатів конкурсу у Відні в Інституті славістики.

 

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» нагороду отримав доктор Йоганнес Ремі, що працює в Гельсінському університеті. Він автор дослідження «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років», яке набрало найбільше балів журі.

 

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» премія відійшла до авторки «…І остання часть дороги. Іван Франко в 1908-1916 роках», докторки філологічних наук Ярослави Мельник, яка наразі працює в Українському католицькому університеті.

 

Церемонія нагородження лауреатів відбудеться 27 серпня у місті Дрогобич.

 

Міжнародна премія імені Івана Франка заснована 2015 року онуком письменника – Роландом Франком. Премію вручають щороку, 27 серпня, у день народження Івана Франка. Лауреатів нагороджують грошовою винагородою і золотим знаком лауреата.

 

Минулого року лауреатом премії у номінації «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» став професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією «New Contributions to the History of the Ukrainian Language». У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» переміг заслужений професор ЛНУ ім. І. Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою «Суспільна географія» у 2-х томах.

 

Раніше повідомлялося, що міжнародна рада експертів визначила номінантів Міжнародної премії імені Івана Франка у 2018 році.