Mediengeist 2.0

Оголосили переможців пітчингу на проєкти з протидії російській пропаганді

04.12.2023

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У Києві провели фінальний етап акселератора Mediengeist 2.0 Demo Day, де 3 проєкти стали переможцями й отримали 17 500 євро. Про це Читомо повідомили у медіа «Куншт».

Впродовж Демодня 10 фіналістів презентували свої проєкти та змагалися за головний приз — 17 500 євро сумарно на масштабування своїх проєктів на національній та міжнародній арені.

 

Переможцями пітчингу стали:

  • відеоадаптації новин «Briefly»;
  • моніторингова платформа «Disinformation Detection Tool»;
  • медіаініціатива «КультРеальність»;
  • приз глядацьких симпатій отримав медіапроєкт «Post-Past».

 

Відеоадаптації новин «Briefly»


Цей проєкт — продовження подкасту «Ранкове допіо» від SEBTO.media, в якому автори стисло розповідають про світові події. Briefly — це відеоадаптація новин з подкасту для платформ з коротким відеоконтентом. Завдання Briefly — зацікавити молодь тим, що відбувається в Україні та світі, розповідати новини зрозумілою мовою, тримати в курсі новин та пояснювати можливі наслідки подій.

Команда проєкту: Олена Паплинська, Дарина Заржицька, Антон Ткачук, Олег Левій.

 

Моніторингова платформа «Disinformation Detection Tool»


Команда Mantis Analytics розробила платформу на основі штучного інтелекту, яка в реальному часі моніторить інформаційний простір. Mantis забезпечує організації надійними та дієвими даними, збагаченими глибокою аналітикою, для управління фізичними та інформаційними ризиками.

Команда проєкту: Максим Терещенко, Володимир Сидорський, Антон Тарасюк, Віка Скорік.

 

Медіаініціатива «КультРеальність» 


Проєкт розвінчує міфи та дезінформацію, що оточують українську культуру. Тут розкривають та висвітлюють історичні факти, спростовуючи стереотипи та розбираються у пропагандистських наративах РФ. «КультРеальність» зосереджується на розкритті правдивих подій і фактів, привертаючи увагу до культурного надбання України.

Команда проєкту: Марія Кравченко, Олексій Бондаренко, Лєра Зданевич, Анастасія Денеж, Анастасія Головань

 

Медіапроєкт «Post-Past»


Проєкт з протидії історичній дезінформації, конспірацизму та упередженням. Проєкт втілює група журналістів та широка мережа фахівців з історії. Вони коментують, надають контекст, спростовують історичні фейки. Окрім українськомовної версії, Post-Past наразі розширює діяльність на країни Близького Сходу та Північної Африки, аби протистояти російським наративам та боротися з упередженнями щодо України в регіоні.


Команда проєкту: Олексій Приймак, Святослав Шевчук, Михайло Якубович, Сергій Громенко.

 

Протягом усього заходу відбувався збір для національної програми «Врятуй кінцівку», один з волонтерів якої, оперний співак та військовий Сергій Іванчук, був серед учасників першого етапу Mediengeist 2.0. Сумарно за вечір вдалося зібрати 66 тисяч гривень завдяки різним активностям упродовж івенту — продажу книжок видавництва «Лабораторія», портретів за донат від фотографки та комікеси Каті Мамайсур та грі з медіаграмотності «НотаЄнота» від фактчекерки Альони Романюк.


«Навіть після майже двох років повномасштабної агресії, українське суспільство демонструє виняткову рішучість і стійкість. Ми бачимо, наскільки важливою є боротьба з дезінформацією та маніпуляціями ЗМІ. Ми ще більше пишаємося величезним відгуком, який  наш проєктний акселератор Mediengeist отримав від української технологічної сцени та цифрового громадянського суспільства. Якщо минулого року ми вже були глибоко вражені кількістю та якістю поданих ідей, то цього року ми просто приголомшені. Цього року ідеї, подані та розвинуті за підтримки менторів, були настільки видатними, що ми вирішили прийняти не 7, а  10 проєктів для пітчингів. Це вже великий успіх. Ми дуже сподіваємося, що всі ідеї, розроблені в рамках нашої програми, отримають подальший розвиток та будуть реалізовані», — зазначив Фабіан Мюльталер, директор Goethe-Institut в Україні.

 

«Ми всі розуміємо, що інформаційна загроза від рф дуже потужна, тож нам потрібна належна відповідь на неї. З цієї потреби народився акселератор Mediengeist.  Ми проводимо його вже вдруге, і наша інтенція — це шукати креативні, сміливі та цікаві ідеї, поєднувати їх з експертами та працювати разом над відповіддю дезінформаційним загрозам. Ми познайомилися з  багатьма цікавими проєктами на перетині різних сфер — культури, технологічних та медіарішень, і дуже важливо, аби ми продовжували співпрацювати та підтримувати ці проєкти й після акселератора», — ділиться Кирило Бескоровайний, співзасновник науково-популярного медіа «Куншт».

 

Як повідомлялося, набір на акселераційну програму Mediengeist для проєктів з протидії дезінформації розпочався у вересні.

 

Чільне фото: Альона Малашина

що більше читаєш – то ширші можливості