освіта у війну

Освітяни закликають вилучити всю російську літературу зі шкільної програми

12.08.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Члени експертної комісії з зарубіжної літератури закликали МОН виключити всю російську літературу без винятків зі шкільної програми. Про це ідеться у їхньому відкритому листі до міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Автори листа наголошують, що заява МОН із наміром частково залишити творчість російських письменників у програмі суперечить одноголосним рішенням відповідної робочої групи та експертної комісії повністю вилучити тексти російських авторів з навчальних програм із зарубіжної літератури для 5-9 та 10-11 класів закладів загальної середньої освіти.

 

«Російська література глибоко інфікована вірусами імперськості й месіанства, тож збереження її в шкільних програмах України нівелює здобутки нашої державності та демократії. Перемоги ЗСУ на фронті будуть неповними без рішучого подолання впливу російських імперських наративів, що їх поширюють російська література та культура», — наголошують у листі.

 

Підписанти листа пишуть про недоречність російської літератури у школах «у час, коли від зброї окупантів гинуть наші воїни, а під завалами зруйнованих будинків помирають наші діти». Вони вважають, що рішення колегії Міністерства освіти і науки України частково зберегти російські твори у шкільних програмах знівелює роботу робочої групи та експертної комісії та «спаплюжить пам’ять тисяч загиблих українських патріотів, проігноровано почуття сотень тисяч українців і українок, котрі вже стали жертвами російської агресії».

 

«Ми твердо переконані, що половинчастих рішень у цьому питанні бути не може», — наголосили у зверненні. 

 

Серед підписантів члени експертної комісії з зарубіжної літератури, учителі та журналісти. Листа також підписали письменники Іван Андрусяк, Ірен Роздобудько, Зірка Мензатюк та інші.

 

Долучитися до звернення можна за посиланням.

 

Нагадаємо, зі шкільної програми зарубіжної літератури збиралися вилучити твори російських і радянських авторів, а Гоголя перенести до української літератури. Згодом МОН вирішило залишити твори деяких російських письменників.

 

Джерело: Історична правда