Пейзажна алея: портрети мрійників

Наступного року Пейзажній алеї буде 40 років. Цей простір на Подолі впізнаваний своїми видами та казковими скульптурами, які приваблюють не лише туристів, а й киян.

Як почуваються там люди й про що мріють.

Діана, 43 роки, киянка

Зараз я не дуже часто приходжу на Пейзажку. Живу в Києві з дитинства. Це місце завжди любила і досі люблю. Мені подобаються краєвиди, атмосфера. Тут дуже спокійно, затишно. Історична частина міста якось по-іншому дихає. Я живу на Оболоні, там все швидко, а тут – спокійно. В цьому місці я відчуваю душевний спокій та мрію жити в такому спокої постійно.

Женя, 21 рік, студентка, перекладачка

Мы тут проходили рядом, недалеко работаем и вот ночевали у друзей, проснулись и решили пойти гулять. Пейзажка не нравится количеством мусора вокруг, сейчас нормально, а обычно – это просто кошмар. Нравится, что здесь много людей. Я как-то проходила, и там раздавали печеньки. Думаю: «О, еда, прикольно!».

На Пейзажной аллее думается про кохання. Об уюте и доме, потому что здесь вот эти колясочки, разные пары ходят. Я даже не курю здесь, чтобы никому не мешать. Это мило, прям как дома.

Олег, 56 років, киянин, архітектор

Вперше тут за п’ять років.

Подобається, бо це центр Києва. Ще з тих часів його фактично не поміняли, якщо й щось добудували, все одно лишився дух Києва. Я пам’ятаю це місце з дитинства. З років 3-х сюди ходив з батьками.

Думається про щось високе. Згадується різне. Приємне, як студентами сюди колись ходили на побачення…

Тут мало новобудов, а ті, що є, не псують краєвид. Деякі старі будинки позносили. Воздвиженка – новий квартал. Я архітектор, і колись думав про необхідність щось таке тут зробити. Після 20-ти років, як я про це мріяв, так і зробили – Воздвиженку забудували.

Ілля, 58 років, киянин

Очень красивые места здесь. Утро умиротворительное, лёгкий туман закрывает виды. В субботу и воскресенье спокойно. Пейзажка рядом, дети учатся в соседних школах и каждую пятницу прогуливают уроки и сбегают сюда. Я мечтаю прийти и увидеть, как же они в восьмом классе тусят, и почему именно здесь.

Ніна, 65 років, пенсіонерка, киянка

Все такое облупленное здесь.

В такую осеннюю погоду…

О чем можно мечтать, ещё и в моем возрасте? Увы, только о здоровье (смеётся): душевном, духовном и физическом.

Софія, 21 рік, студентка, художниця

На Пейзажку я приходжу на перерві, щоб писати. Тут гарні пейзажі. Мені подобається простір. У місті його мало. Я мрію про мир і гармонію в цьому світі.

 

Текст: Катерина Кіщинська, Андрій Витяганець, Галина Молоканова, Людмила Бойко, Галина Гошко.
Фото: Галина Гошко, Людмила Бойко, Галина Молоканова.
Відео: Андрій Витяганець