Про проєкт

Проєкт спрямований на висвітлення та аналіз ініціатив, які працюють над поширенням української книги для українських біжен_ок за кордоном в умовах війни.

Перебуваючи в крихкому та загрозливому стані, українська книговидавнича сфера залишається мужньою, видавництва, незалежні ініціативні групи та бібліотекарі організовують книжкові полиці за кордоном, щоб допомогти українським дітям-біженцям та їхнім батькам відчути зв’язок із втраченими домівками та далекою батьківщиною.

Мета проєкту Ukrainian Bokshelves Worldwide — підсвітити зусилля організаторів таких ініціатив, дізнатися про їхню роботу і виклики, з якими вони стикаються, та зробити їхній досвід корисним для тих, хто збирається створити українську книжкову полицю у своєму місті, організації, закладі або ж покращити роботу вже наявної, хоче допомогти українським книжкам бути доступнішими за кордоном.

Українська книжкова полиця, у нашому розумінні, це цілеспрямовано зібрані, представлені та надані у публічний доступ книжки українською мовою для безкоштовного користування.

У межах проєкту Ukrainian Bookshelves Worldwide проведено опитування організацій, установ і культурних закладів, що заснували українські книжкові полиці у своїх країнах, створено Базу таких ініціатив (всього 388 ініціатив по всьому світу), а також підготовлений Порадник, що містить рекомендації з питань формування команди, пошуку фінансування, роботи з аудиторіями, програмного наповнення й організації роботи українських книжкових полиць для тих, хто збирається реалізувати таку ініціативу у своєму місті або покращити роботу наявної.

Проєкт реалізується громадськими організаціями «Читомо» та «Український літературний центр» за підтримки Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut.

Партнерами проєкту стали Український інститут книги, Українська бібліотечна асоціація, Німецька бібліотечна асоціація, Goethe-Institut в Україні, Міністерство закордонних справ України.

 

Контакти

Повідомити новину

chytomo@gmail.com

Якщо ви хочете, щоб ваша ініціатива була наявна на мапі, напишіть лист із темою «Додайте нашу книжкову полицю на мапу» на partners.chytomo@gmail.com