детективи

Улюбленим жанром для українців залишається класика, детективи потроху втрачають популярність

25.12.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Як і 2018 року, найпопулярнішими жанрами для українських читачів є класика (20% читали відповідні твори впродовж року) та детективи (18%), але частка читачів детективів знизилась з 23% до 18%. Такі результати показало дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» від Українського інституту книги.

 

На другому місці в українців – любовні романи (16%), книжки з психології та саморозвитку, а також фантастика і фентезі та сучасні романи (по 15%), наукові та науково-популярні видання (14%), фахова та бізнеслітература (12%).

 

 

Водночас, дослідження зафіксувало скорочення частки читачів підручників та посібників (з 17% до 9%) і літератури для дітей та підлітків (з 15% до 7%). За словами дослідників, це може бути пов’язано із зниженням ефективності навчання через перехід на онлайнрежим через карантин.

 

Крім того, суттєво знизилася частка читачів прикладної літератури (з 10% до 5%) і мистецьких видань (з 8% до 2%).

 

 

Що стосується жанрів придбаних книжок, то, як і в 2018 році, першу позицію посідає література для
дітей і підлітків, проте, за спостереженнями авторок дослідження, частка покупців скоротилася з 12% до 10%.

 

 

«Найбільше знизилась покупка підручників та посібників, що може бути пов’язано як із їх скачуванням в електронному вигляді, так і з покращенням забезпечення підручниками або з загальним зниженням доходів внаслідок карантину. Також суттєво зменшилась частка покупців детективів і прикладної літератури», – зазначають вони.

 

 

Нагадаємо, що дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання» провела компанія Info Sapiens у серпні-вересні 2020 року, на замовлення Українського інституту книги. Авторки дослідження: Інна Волосевич та Анастасія Шуренкова, координаторка – керівниця аналітичного відділу УІК Ірина Батуревич.

 

У дослідженні взяли участь 3 тис. 900 осіб, а саме: 2 тис. 100 дорослих та 1 тис. 800 дітей. Зокрема, було проведено вісім фокусгруп з дорослими респондентами, віком 18-59 років та 16 фокус груп з дітьми, віком 6-17 років. Респонденти надали відповіді на 44 запитання, що широко охоплюють книжкову тематику.

 

З повним дослідженням можна ознайомитися за посиланням.

 

Як ми повідомляли, за результатами цього ж дослідження, 52% українських дорослих читачів читають книжки або слухають аудіокнижки для задоволення та відпочинку.