Спеціальна тема:

ЗА РОСІЙСЬКИЙ ФЛОТ, ДО ДНА

Новини

Конкурс морської прози «Мателот» оголосив переможців

Журі конкурсу морської прози «Мателот» оголосило переможців. Церемонія нагородження відбулася у Київському крейсерському яхт-клубі.

Загалом на конкурс надійшло понад 70 рукописів. За словами голови оргкомітету конкурсу Антона Санченка, цього року активно почали дописувати дієві моряки, а не тільки заслужені ветерани флоту, і це дуже пожвавило тематику текстів. Так, одне з оповідань фіналістів написане військовим моряком – дієвим капітаном 3-го рангу Шумським.

«Разом з тим до оповідання про моряків нарешті потрапили жінки, бо зараз вони вже працюють не тільки кухарками, а й, скажімо, помічниками капітана – а це зовсім інші сюжети», – зазначає Антон Санченко.

Також він розповідає, що відразу декілька оповідань були присвячені тральник «Черкаси».

 

2-3 місця поділили з рівною кількістю балів:

– Вадим Грін, «Трансформер» – 3500 грн.
– Григорій Щербонос, «Навколо Вогняної Землі» – 3500 грн.

 

1 місце:

– Настя Якименко, Максим Чуйко, «Чорне сонце» – 5000 грн.

Оповідання «Чорне сонце» відмітили майже всі члени журі, декілька дали йому «додатковий бал» для відзначення свого фаворита. У фінал потрапило відразу два оповідання, над якими працювала Настя Якименко. Вона живе у Тбілісі, а її співавтор Максим Чуйко – одесит, який наразі перебуває в рейсі. «Чорне сонце» розповідає про український екіпаж, захоплений сомалійськими піратами.

 

Приз симпатій оргкомітету «На своєму конику»:

– Віктор Губарев, «Острів скелетів».

 

Дипломи й призи для фіналістів з короткого списку, які не змогли приїхати до Києва, будуть відправлені поштою.

Оргкомітет конкурсу дякує за підтримку Херсонській державній морські академії й фірмі «Марлоу навігейшн» в особі проректора Олександра Шумея, співробітниці Книжкової палати Ірині Погореловській «за внесену осмисленість процесів і комунікацій», а також Київському крейсерському яхт-клубу за гостинність.

Нагадаємо, що до короткого списку потрапили 17 авторів.