Цьогорічний конкурс проводиться під егідою Херсонської державної морської академії за підтримки компанії Marlow Navigation. І присвячений 185-літтю заснування в Херсоні училища торгового мореплавства (1834)

УМОВИ КОНКУРСУ 2019

Мова творів:

Українська.

Обсяг творів:

Від 10 тис. знаків до 50 тис. знаків.

Жанр творів:

Оповідання, нарис, новела, художні реалістичні прозові твори невідомих нам жанрів, головне – не просто необроблені записи у вахтовий журнал. Наголос на слові художні. Хоча й репортаж та мандрівні нотатки такими можуть бути.

Тематика творів:

Людина в морі, людина моря в усьому розмаїтті можливих ситуацій.

Однак, кожен рік конкурсу має одну особливу тему, яку досить просто якось згадати в тексті, але можна зробити її провідною для свого твору. Цього року це –

БУДУТЬ З ХЛОПЦІВ ЛЮДИ –

це фраза з листа Т .Г. Шевченка, якою він пояснює необхідність вступу до Херсонського училища торгового мореплавства. Повна цитата з листа до брата Варфоломія така:

«19 вересня вранці приїхав я в Петербург і прочитав твоє письмо. Пишеш, що тебе не було дома, що ти хлопців возив у Херсон. Добре зробив єси! Та тілько чи притокмив ти їх у те училище торгового мореплаванія? Якщо притокмив, то молися Богу та лягай спати: з хлопців будуть люде… тілько треба спать на одно око…».

Тож ми ж пропонуємо цього року поговорити про курсантів та практикантів на флоті. Перші рейси, навчання в училищі, флотські звичаї зустрічати новачків на борту тощо. (Втім, це факультативна вимога, швидше пропозиція до авторів, журі розгляне також твори іншої тематики, аби вони були цікавими і переконливими.)

Місце дії:

Весь глобус без обмежень – океани, моря, затоки, протоки, бухти, фіорди, гирла, прогної, єрики, конки, узбережжя, порти, лимани, судноплавні річки, озера тощо. Просимо утримуватися від альтернативних реальностей і світів, де не діють закони фізики й гідрометеорології, користуйтесь тим же глобусом, що був у Лисянського.

Час дії:

Без обмежень. Минуле. Теперішнє. Майбутнє. Час – GMT.

Вимоги до оформлення рукопису:

Документ Word. Підписаний іменем та прізвищем автора та з його контактним e-mail. Nazva failu – назва твору латиницею.

Час подання рукопису:

Від 00:00 GMT 15 жовтня 2019 року до 23:59 GMT 20 квітня 2020 року.

Адреса для подання:

matelot@meta.ua

Робота журі:

Оцінювання здійснюється на анонімній основі з довгого списку творів за десятибальною системою. Кожен член журі має один „екстра” бал, який може використати для свого улюбленого твору. Кожен член журі має право вето на один твір, який таким чином виводиться з першої трійки через якісь суттєві для цього члена журі причини. Право вето може бути подолане більшістю голосів журі. Довгий список формується рідерами, єдиним критерієм для яких є формальна відповідність тексту умовам конкурсу і його читабельність. Після оцінювання журі формує короткий список з 15 творів, які увійдуть в збірку й будуть видані книжкою.

Оголошення результатів конкурсу:

20—24 травня 2020 року

Грошова винагорода переможцям конкурсу:

1-е місце: 5000 грн

2-е місце: 4000 грн

3-є місце: 3000 грн

СКЛАД ЖУРІ:

– Валерій Петущак, Київ, яхтений капітан, перший навколосвітній мореплавець незалежної України

– Микола Костров, контр-адмірал, Голова Ради Флагманів ГО Асоціація ветеранів Військово-Морських Сил України

– Олександр Шумей, Херсон, проректор Херсонської Державної Морської Академії

– Леонід Кирилаш, Запоріжжя, старший радіооператор

– Андрій Величко, Київ, капітан

– Олександр Береза, Одеса, капітан

– Антон Санченко, Київ, начальник радіостанції

*ЗБІРКА попереднього року конкурсу та перевидання путівних нотаток Лисянського очікуються за місяць.