Їж, читай, кохай у найкрасивіших книгарнях та бібліотеках Швейцарії

Їж, читай, кохай у найкрасивіших книгарнях та бібліотеках Швейцарії

Тут збираються поціновувачі та поціновувачки друкованого слова, вдихають аромат стародруків й обговорюють новинки та класику. Тут купують, позичають, гортають із дітьми улюблені книжки. Про найкрасивіші швейцарські книгарні та бібліотеки — у черговому матеріалі у межах спецпроєкту «Швейцарський акцент».

Книжковий салон у Космосі

«У нашому салоні духовне поєднане із гастрономічним, споглядання з бесідою, тут читають вино і п’ють книжки», — так звертаються до своїх читачів на головній сторінці сайту книгарні. І все це можна робити у космічному приміщенні з футуристичним дизайном. Збудували його у 2017 році, а працює він одночасно як книгарня, бістро, кінозал і сцена для різноманітних подій.

Адреса: Buchsalon Kosmos, Lagerstrasse 104, 8004 Zürich

Двокрапка

«Двокрапка» отримала премію як найкраща книгарня 2019 року. Заснована у серпні 2016 року двома жінками — Барбарою Маутнер та Андреа Кальт, — ця книгарня була відзначена за «ідеальне поєднання класики й шарму».

Спокійні затишні тони, мінімалістичне оформлення і лаконічний дизайн книгарні використовують як тло для мистецьких виставок, до яких керівництво заохочує устерських митців.

Адреса: Buchhandlung Doppelpunkt, Zentralstraße 5a, 8610 Uster

Книгарня у Народному Домі 

Заснована у 1939 році книгарня у Народному домі розташована на кількох поверхах. Коли її відкрили, на нижньому поверсі — у так званих «Катакомбах» — проводили регулярні читання літературні класики, зокрема Фрідріх Дюрренматт, Макс Фріш або Бертольт Брехт. Останньому «Катакомби» так полюбилися, що він відсвяткував тут свій 50-річний ювілей.

Книжки «обіймають» відвідувачів затишним півколом. А на поличках книгарні можна знайти як вузькопрофільну літературу, так і вибрати серед більш загальних тем і жанрів: драма, поезія, філософія, кулінарія, футбол, політика, дитяча література тощо. 

Адреса: Buchhandlung im Volkshaus, Stauffacherstraße 60, 8004 Zürich

Дитяча книжкова поличка

Бернська книгарня спеціалізується на літературі для дітей та підлітків, і ця концепція інтегрована також у дизайн книгарні. Безпечні для дітей меблі, іграшки, книжки та підручники поєднані тут із дуже затишною родинною атмосферою, яка спонукає до спільного читання. 2018 року книгарня отримала статус найкращої у Швейцарії.

Адреса: Chinderbuechlade, Gerechtigkeitsgasse 26, 3011 Bern

Бібліотека Монастиря Святого Галла

Ця бібліотека найдавніша у Швейцарії, заснована на початку VIII століття. Саме тут зберігаються давні стародруки: рукописи, датовані VIII-XV століттями. Усього їх понад дві тисячі, серед яких і «Пісня про Нібелунгів».

Адреса: Stiftsbibliothek St. Gallen, Klosterhof 6D, 9000 St. Gallen

 

Центральна бібліотека Цюриха

Цюріхська центральна бібліотека була заснована трохи більше століття тому — у 1914 році. Вона поєднала у собі бібліотеку міську та кантона, найдавніші традиції і новаторство: висока готична стеля читальної зали музичного відділення занурює в історію перших рукописів кантону, натомість добудована 1994 року читальна зала відповідає новітньому «духові часу». 

Адреса: Zentralbibliothek Zürich, Zähringerplatz 6, 8001 Zürich

Бібліотека навчального центру «Ролекс»

А ось ця бібліотека пропонує остаточну перемогу новаторських підходів, до того ж запозичених з-за кордону. Розробниками проєкту мультифункціонального бібліотечного простору стали переможці міжнародного конкурсу японці Кадзуо Седзіма та Рю Нісідзава. У хвилястій і «пористій» на вигляд велетенській будівлі, виконаній майже виключно в білих тонах, — мультимедійна бібліотека на 860 місць для студентів, багатофункціональна зала на 600 осіб для конференцій та лекцій.

Адреса: Rolex Learning Center, Route Cantonale, 1015 Lausanne

 

Юридична бібліотека Цюрихського університету

Робота над цим проєктом іспансько-швейцарського архітектора Сантьяго Калатрави тривала 15 років, презентували її у листопаді 2004 року. Побудована — або, точніше, прибудована — в незадіяному внутрішньому дворі до будівлі, зведеної в 1908 році, ця 6-поверхова бібліотека невидима з вулиці. Всередині приміщення, неначе просякнуте світлом, адже виконане з білого природного каменя та світлого дерева й оснащене 30-метровим овальним скляним куполом. Тут зберігається 200 тисяч книг та 700 періодичних видань, а також є 500 місць для читання.

Адреса: Bibliothek der Rechtswissenschaftlichen Fakultät der Universität Zürich, Rämistrasse 74, 8001 Zürich, Schweizи