ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
про проект

Екземпляри ХХ.
Літературно-мистецька періодика ХХ століття

Про що?

«Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття» – це видання про знакову мистецьку періодику, яка виходила на території України або створювалася українцями діаспори минулого століття.

Вашій увазі представлені 26 науково-популярних досліджень про українські часописи ХХ століття, які були експериментальними, інноваційними у свій час, фіксували культурний ландшафт, а також впливали на нього, спричиняли дискусії, встановлювали стандарти й тренди. Літературно-художні видання розглядаються як синергетичне явище на межі різних видів мистецтв, як приклади об’єднання митців, літераторів, художників для спільного творення культурного продукту. Творчі ідеї, розробки й здобутки українських письменників, журналістів, митців ХХ століття можуть стати платформою для креативної діяльності нинішніх письменників, медійників, видавців, художників, ілюстраторів, театралів та представників інших творчих професій.

 

Для кого?

Ця книжка стане у пригоді усім, хто цікавиться культурною спадщиною, історією видавничої справи, зокрема українським і закордонним дослідникам і науковцям, студентам профільних вишів, представникам креативних індустрій, а також будь-кому, хто прагне поглибити свої знання у царині культури.

[УДК 050:7](477)”20″
Екземпляри ХХ. Літературно-мистецька періодика ХХ століття / упоряд. О. Брайченко, О. Мимрук, О. Хмельовська. — Київ: Читомо, 2021 — 480 c.
ISBN 978-617-8030-10-0

 

Як отримати?

Ця книжка не є комерційним проєктом і створювалася з метою популяризації знань про українську літературно-мистецьку періодику, тому розповсюджується безкоштовно. Якщо ви представник науково-дослідної чи культурної інституції, яка хотіла б мати це видання у своїй бібліотеці, — напишіть нам на chytomo@gmail.com із позначкою листа “Екземпляри ХХ”.

Авторський колектив книжки
Анастасія Боженко, Тарас Гринівський, Євгенія Губкіна, Андрій Іздрик, Вахтанг Кіпіані, Діана Клочко, Ігор Котик, Олег Коцарев, Катерина Лебедєва, Станіслав Мензелевський, Любов Морозова, Ірина Плехова, Максим Стріха, Микола Тимошик, Ярина Цимбал
команда проєкту
Упорядниця – Олена Брайченко
Редактор – Антон Санченко
Коректори – Вероніка Гоменюк, Оксана Щур
Дизайн і верстка – Олеся Бачинська, Настя Теор, Оксана Гаджій
Підбір зображень і підписів – Наталя Корнієнко, Олена Брайченко
Обкладинка – Олеся Бачинська
Зображення використовуються в обсязі, виправданому поставленою метою, для забезпечення та реалізації освітнього процесу і подальших наукових досліджень.

Кому завдячуємо?