ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
автори

Ярина Цимбал

Літературознавиця і редакторка, дослідниця літератури 1920-х років, українського авангарду, лекторка-просвітниця. Наукова працівниця відділу української літератури ХХ століття і сучасного літературного процесу в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Закінчила філологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1999) та аспірантуру в Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук «Творчість Майка Йогансена в контексті українського авангарду 1920—1930-х років» (2003). Очільниця експертного відділу в Українському інституті книги з жовтня 2017-го до травня 2018-го.

Авторка проєкту «Наші 20-ті» у видавництві «Темпора», у межах якого упорядкувала антології української прози 1920-х років та збірники окремих авторів, супроводила їх передмовами й біографіями письменників. Завдяки проєктові читачам повернуто тексти популярних у 1920-х роках авторів, серед яких Юрій Шовкопляс, Олесь Донченко, Гордій Брасюк, Валер’ян Поліщук, Петро Ванченко, Гео Шкурупій, Олександр Мар’ямов та ін.

Веде авторську рубрику «20-ті LIVE з Яриною Цимбал» на сайті ЛітАкцент, присвячену головно літературному побуту 1920-х років, а також персоналіям і текстам того періоду.

Була науковою редакторкою книжкок Ірини Макарик «Перетворення Шекспіра. Лесь Курбас, український модернізм і радянська культурна політика 1920-х років» та Мирослава Шкандрія. «Модерністи, марксисти і нація. Українська літературна дискусія 1920-х років».