ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
автори

Катерина Лебедєва

Дослідниця, письменниця, мистецтвознавиця, засновник і керівник «Бібліотеки українського мистецтва» (з 2014 року). Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (2004). Працювала у виданнях «Вечірній Київ», «Газета по-киевски», «Україна молода», журналі «Молоко”, сайті gordonua.com; друкувалася у багатьох виданнях.

У 2014 році заснувала Бібліотеку українського мистецтва і з того часу досліджує історію українського мистецтва. У 2016 році здійснила перевидання книги 1921 року Я. Вільшенко «Чорнокнижник з Чорногори» з ілюстраціями художника Антіна Манастирського. У 2017 році видала фотокнигу «Софія Яблонська. Фото», українською та англійською мовами. Книга вперше презентує Яблонську як фотографа. Популяризує українську фотографію. Прочитала лекцію про фотокниги на першому київському фестивалі фотокниг Kyiv Photo Book у 2019 році.

Також досліджує та популяризує український наїв. У 2017 році видала альбом наїву «Бог зна» невідомого українського художника середини ХХ сторіччя Міщенка. Презентація-перформанс альбому пройшла у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П.Г.Тичини.

У 2018 році брала участь у науковій конференції «Материк українського авангарду на мапі світу». Працювала упорядницею приватних колекцій: як книжкових, так і мистецьких. Крім сайту Бібліотеки, публікує свої дослідження в інтернет-виданні amnesia.in.ua. Веде активну діяльність з популяризації українського мистецтва. Зокрема, веде сторінку Бібліотеки українського мистецтва у Facebook з 4500 підписників.