ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
автори

Олег Коцарев

Письменник, журналіст, есеїст. Народився 1981 року в Харкові. Закінчив відділення журналістики філологічного факультету Харківського національного університету імені Василя Каразіна, де також закінчив аспірантуру та працював викладачем у 2003-2009 роках.

Автор десяти поетичних і двох прозових книжок. Найновіші видання – роман «Люди в гніздах» (короткий список Книги року ВВС та ЛітАкцент року, премія Глиняний кіт) і поетична збірка «Площа Чарлі Чапліна». Лауреат літературних премій Смолоскип, Молоде вино, імені Валер’яна Підмогильного, часопису Кур’єр Кривбасу та фестивалю Київські Лаври, дипломант перекладацької премії Метафора. Стипендіат літературних програм «Homines Urbani» (2007 рік, Краків, Польща), «Ventspils House» (2015 рік, Вентспілс, Латвія) та «Praha město literatury» (2017 рік, Прага, Чехія). Член Українського ПЕНу.

Співупорядник (разом із Юлією Стахівською) антології «Українська авангардна поезія (1910-1930-ті роки)», що була відзначена поміж найкращих книжок Форуму видавців у Львові. Автор численних статей та есеїв літературної та історико-культурної тематики у таких виданнях, як Читомо, День, Критика, ЛітАкцент, Україна Молода, Український Тиждень, Кур’єр Кривбасу, Смолоскип тощо. Автор кількох екскурсій і лекцій, пов’язаних з українською літературою і культурою 1910-1930-х років.

Співупорядник і співперекладач (разом з Іриною Забіякою) книжки «Прогулянка довкола пивоварні» чеського поета Івана Верніша. Співупорядник (разом з Ростиславом Семківом) альманаху молодої української літератури «Знак».

У 2012-2019 роках – член журі літературного конкурсу видавництва «Смолоскип».