ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
автори

Станіслав Мензелевський

Станіслав Мензелевський – історик культури та кіно, перекладач, видавець.

Отримав ступінь бакалавра та магістра культурології в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Аспірант Університету Індіани (Блумінгтон).

Колишній учасник редколегії журналів «Політична критика», «Спільне» та «ProStory». Співзасновник та член редакції видавництва «Медуза».

З листопада 2011 року – начальник науково-програмного відділу Національного центру Олександра Довженка. Автор низки академічних та популярних статей про історію українського радянського кіно. Автор-упорядник видавничих проектів: Антологія української кінокритики 1920-х. (2019, 7 томів), ВУФКУ. LOST & FOUND (2019), Михаїл Кауфман: Українська дилогія (2018), Кіноревізія Донбасу 2.0 (2018), Іван Кавалерідзе. Мемуари. Драматургія. Публіцистика (2017). Чорнобиль [не]видимий: хроніки утопії та катастрофи (2017).

Куратор численних ретроспектив українського кіно на місцевих (Молодість, Докудейз, ОМКФ) та міжнародних кінофестивалях. Співкуратор виставки «ВУФКУ. Lost & Found» та дослідницької онлайн платформи vufku.org. Співрежисер монтажних фільмів «Інтербачення Львів» (2018) та «Атомоград. Монтаж утопії» (2016).