ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
ЕКЗЕМПЛЯРИ ХХ
Літературно-мистецька періодика XX століття
Проєкт спрямований на вивчення знакових періодичних видань, що пов’язані з літературою і мистецтвом XX століття, які виходили на території України або в діаспорі за участі вихідців з України.
автори

Вахтанг Кіпіані

Журналіст, публіцист, історик. Головний редактор Інтернет-видання «Історична Правда», однойменного тележурналу, засновник Музею-архіву преси. З 2010 є викладачем магістерської програми з журналістики Українського католицького університету. До його наукових інтересів належать: передвиборна агітація, історія самвидаву, дисидентського руху та політичного екстремізму, нові медіа.

Автор та упорядник книг: «Зродились ми великої години…» ОУН і УПА. Бібліотека «Історичної правди», «Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті». Бібліотека «Історичної правди», «Друга світова. Непридумані історії», «Справа Василя Стуса». Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР. Бібліотека «Історичної правди».

Відзнаки та почесні звання: Заслужений журналіст України (серпень 2005); Найвища відзнака НРУ «За заслуги перед українським народом» II ступеня (вересень 2005); Відзнака ім. Степана Бандери (Івано-Франківська обласна рада, січень 2010).

Призи, нагороди та премії: Лауреат Конкурсу на найкращу публікацію в пресі про український правозахисний рух в СРСР (Благодійний фонд пам’яті Олекси Тихого, травень 2001); Лауреат Конкурсу публіцистичних статей ім. В’ячеслава Чорновола (Миколаїв, грудень 2002); Лауреат Другого Всеукраїнського журналістського конкурсу «Медіа про Медіа-2004» (Центр медіареформ, за сприяння уряду Британії, березень 2005); Премія ім. Кривенка «За поступ у журналістиці» (Капітула «Поступу», Львів, травень 2007); Національна телевізійна премія «Телетріумф» (лютий 2014) у номінації «Ведучий/ведуча програми будь-якого формату — регіон» за роботу над єдиним в Україні історичним тележурналом «Історична правда»; Премія імені Георгія Ґонґадзе (травень 2019) – PEN Ukraine у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи та виданням Українська правда.