* ESC - закрити вікно пошуку
дослідження
Більшість мешканців міст визнають, що регулювати ввезення книжок із РФ необхідно
08.10.201852,8% опитаних жителів міст підтримують необхідність регулювання ввезення російської літератури в Україну. Про це повідомляють результати соціологічного дослідження компанії Pollster, яке було здійснене на замовлення Українського інституту медіа та комунікації.
Дослідження відбувалося у період з 21 серпня по 2 вересня цього року. Методом онлайн-анкетування компанія опитала 1001 респондентів у віці від 18 років, які мешкають у 120 містах різних областей України (за винятком тимчасово окупованих територій).
Результати показали, що 52,8% опитаних вважають, що держава повинна стимулювати розвиток українського книгодрукування шляхом регулювання ввозу літератури російських видавництв. Найбільшу підтримку такі дії держави отримали на Заході (78,2% опитаних підтримують цю ідею), найменшу – на Півдні (39,4% опитаних висловилися за підтримку). На Сході таких 37,5%, у Центрі – 63,4%.
Не підтримують такі дії держави – 40,1% опитаних. На Заході – 18%, у Центрі – 32,4%, на Півдні – 51,2%, на Сході – 52,4%.
Також повідомляється, що 47,6% опитаних нічого не знають про заборону на ввезення в Україну іноземної літератури антиукраїнського змісту. Найбільше таких на Сході (64,4%), найменше – у Центрі (33,8%), на Заході (37,1%) та Півдні 38,2%) приблизно однаково.
33,5% опитаних (серед тих, які чули про заборону) кажуть, що ця заборона ніяк на них не вплинула На Заході таких 37,2%, в Центрі – 43,5%, на Півдні – 36,3%, на Сході – 24%.
7,8% опитаних зазначають, що після введення заборони на ввіз літератури антиукраїнського характеру почали більше читати українську літературу, а 8% стали більше шукати в інтернеті інформацію, яка недоступна в українських друкованих джерелах.
Питання популяризації читання об’єднало всі регіони. Підтримують думку про те, що компанія з популяризації читання позитивно вплине на розвиток українського книжкового ринку, переважна більшість опитаних містян – 78,6% (на Заході таких 88,1%, у Центрі – 81,8%, на Півдні – 80,9%, на Сході – 71,5%), тоді як не підтримують – 13,7%. Ще 7,7% не змогли відповісти на це запитання.
На запитання про те, яких книжок не вистачає українською мовою, відповіді розподілилися наступним чином:
- сучасної літератури різних жанрів у перекладах українською – 26,5%;
- фахової та бізнес-літератури – 23,8%;
- науково-популярної літератури – 23,3%;
- української та світової класики – 19,2%;
- дитячої літератури – 19,2%;
- енциклопедій та словників – 19%;
- фантастики/фентезі/містики – 15%
- сучасних детективів – 12,1%;
- сучасних історико-пригодницьких романів – 11,3%
32% опитаних сказали, що їм вистачає книжок українською мовою (найбільше таких на Сході – 59,7%; менше на Півдні – 20,1% та у Центрі – 13,5; найменше на Заході – 5,8%).
Нагалаємо, що 1 січня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», згідно з яким видавнича продукція, що має походження або виготовлена та/або ввозиться з території держави-агресора, тимчасово окупованої території України, може бути ввезена на митну територію України та розповсюджена на її території за умови наявності відповідного дозволу, крім видавничої продукції, що ввозиться громадянами в ручній поклажі або супроводжуваному багажі загальною кількістю не більше 10 примірників.
Видавнича продукція, ввезена в Україну після 1 січня 2017 року в Україну без відповідного дозволу, вилучається з торговельної мережі. На суб’єктів господарювання, що порушують закон, накладається адміністративно-господарський штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат за кожен випадок такого розповсюдження, вчиненого вперше, та у розмірі 50 мінімальних заробітних плат за кожен наступний випадок такого розповсюдження.
Раніше стало відомо, що у Києві оштрафували підприємця за незаконно ввезені російські книжки
Нещодавно ми повідомляли, що Держкомтелерадіо пропонує застосувати санкції до російських видавців, які поширюють видання антиукраїнського змісту.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості