* ESC - закрити вікно пошуку
Про нас
ЧИТОМО - це
медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації.

Наша мета
У час інформаційного перенасичення ми створюємо вартісні проекти і передчуваємо потреби аудиторії. Саме тому ми робимо акцент не на статтях-«одноденках», а на матеріалах, які не втрачають актуальності, фіксують дійсність, започатковують тренди й сприяють конструктивним змінам у галузі.
Ми долаємо кордони між сферами, країнами та людьми, для нас важлива постійна комунікація та взаємодія. Саме тому ми перебуваємо в епіцентрі книжкового й літературного життя – від ініціатив малих міст до найбільших фестивалів країни, від нішевого фестивалю зінів і самвидаву у Братиславі до книжкових Франкфурту й Болоньї. Ми прагнемо спільно знаходити нові рішення та шляхи.
Сьогодні ми - це
- трендсетер українського книжкового ринку
- найбільше українське медіа про книговидання країни й світу
- якісна аналітика та ексклюзивні матеріали експертів-практиків
- нові формати, інновації, експерименти в книговиданні й читанні
- відкриття проектів, авторів, ілюстраторів, які стають зірками світового рівня
- смак і стиль у відборі видань, які рекомендуємо
- спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури
Історія «Читомо»
- від початку «Читомо» був бакалаврським проєктом двох студенток та був захищений на кафедрі видавничої справи й редагування Інституту журналістики КНУ ім. Т. Шевченка на «5» й одразу презентований на Форумі видавців у Львові.
- одна з найвідвідуваніших рубрик – «Пози», у якій фотографували пари за читанням, а також «Література на літо», у якій відомі українці говорили про свої топи книжок.
- до 2012 року залишався волонтерським проєктом, більше блогом, ніж медіа — з ідеєю та безмежною кількістю ентузіазму.
- у Львові під час Форуму видавців провели виставку «Папір. Перевтілення»
- започаткований фестиваль молодих видавців і редакторів «Штурмові загони Ґутенберґа», що відбувався три роки поспіль
- найочікуваніша рубрика «Місця», де ми розповідали про цікаві бібліотеки й книгарні України, й «OMG», у якій писали про недоречні книжки, акції чи промоцію видань
- нова рубрика «Майстер-клас» про різноманітні навколокнижкові саморобки
- перші гроші — грант від Unistudy у розмірі 2000 грн
- стали співорганізаторами випуску двох аудіокнижок для незрячих
- почали підбивати підсумки року у «Книжкових відкриттях»
- на Форумі видавців провели дискусію «Наполеонівські плани малих видавців»
- перезапуск сайту з курсом на аналітику книжкового ринку
- нові рубрики: Стандарти, Словник
- нові рубрики: «Новини» та «Календар»
- стали співзасновником «Рейтингу критика», який визначав найкращі
- дитячі та підліткові книжки
- заснування проєкту «Малі.ua»
- заснування проєкту «Вітрина новинок»
- перша випускова редакторка
- перші спецпроєкти — з Гете-інститутом у Києві
- об’єднання із Казкаркою — дитячий відділ «Читомо»
- започаткований відділ літературної критики, очолюваний Валентиною Вздульською
- почали робити матеріали у партнерстві, як-от: серія матеріалів «Розстріляне Відродження» з Українською правдою, серія матеріалів «Історія чеської літератури» з Чеським центром у Києві
- перший комерційний партнер! – Gorgany і серія матеріалів про мандри
- нова посада — редакторка спецпроєктів
- реєстрація громадської організації
- співпраця з Goethe-Institut Ukraine, Польським інститутом в Києві, Представництвом Фонду імені Гайнріха Бьолля
- перша стратегічна сесія!
- навчання у Creative Enterprise Ukraine
- перезапуск сайту
- нова посада — арт-директорка
- соціологічне опитування Ukrainian Reading and Publishing Data 2018 (за підтримки УКФ)
- спецпроєкти: Booking the Future (British Council), «Terra фантастика» (автором й куратором якого став письменник Володимир Арєнєв), Німецький акцент (Goethe-Institut Ukraine), Польський акцент (Польський інститут у Києві),
- перша поїздка редакції на Франкфуртський книжковий ярмарок
- незабутня вечірка на 10-річчя проєкту «Піна днів»
- розроблені пакети співпраці для видавців
- спецпроєкти: «Металот» — про літературу моря та відчайдушних шукачів пригод, «До зустрічі в Нангіялі» — про про паліативну допомогу: для тих, хто не знає, як підтримати людей, що зіштовхнулися з невиліковною хворобою, «Медіа марафон «72 години на Подолі»
- відрядження: Франкфуртський книжковий ярмарок (Німеччина), Книжковий ярмарок у Ризі (Латвія), Монреальський книжковий салон (Канада)
- 8 виграних грантів!
- співпраця з великим комерційним партнером — «Галичина»
- менторський супровід команди від Creative Enterprise Ukraine
- акція на підтримку галузі #купуйумалих
- аукціон на підтримку діяльності #благодійнийаукціонЧитомо
- оновлена рубрика книжкових рекомендацій від зірок
- нові посади: керівниця комунікаційного напрямку, редакторка Telegram-каналу, бухгалтерка
За ці роки Читомо інформаційно підтримало понад 1100 проєктів, організацій, ініціатив, які працюють у сфері літератури й книговидання та виконує важливі функції критики, інформування і розбудови екосистеми. Наразі щоденна відвідуваність сайту складає від 3500 до 8000 людей.
Наші цінності
Свобода
бо ми були, є і будемо незалежним медіа, і це дає прекрасні переваги – бути чесними зі своїми читачами, довіра яких для нас – безцінна. Ми прагнемо до свободи на різних рівнях – особистому, державному, творчому та просто внутрішню свободу кожного.
Долання кордонів
бо віримо у руйнування кордонів, у те, що ми цікаві світові, а світ цікавий для нас, що подорожі — поштовх до розвитку, відкриттів і пошуку себе.
Синергія
бо віримо, що кожна нова публікація, нова книжка, ілюстрація чи інсталяція веде до перетворень, змушує вийти з пасиву, сприяє активній залученості й дає нові можливості впливати на середовище. Ми віримо в синергію друкованої книжки і мультмедіа, письменника й редактора, ілюстратора й видавця, а також читачів. Ми віримо, що малі спільноти й громади можуть об’єднуватися заради спільної мети й бажання змін.
Сміливість
бо саме завдяки їй можливо здійснити прориви, відкриття чи стрибнути вище себе. Це сміливість не пливти за течією, а винаходити нові шляхи й експериментувати. Бо тільки так можна випередити час і передчути майбутнє.
Якість
Бо ми любимо смак і стиль в текстах, візуальних наративах, просторах і людях. Ми любимо якісне редагування, шрифтову довершеність і самобутність ілюстрації. Ми радимо те, що нам справді подобається.
Команда

Оксана Хмельовська
співзасновниця і головна редакторка
"Читання книг сприймаю як своєрідний портал в інший світ. Це можливість серед наростаючого інформаційного хаосу, клаптиковості, чатів і статусів нарешті «взяти паузу» і зосередитися. Це час побути просто з собою, для осмислення і заглиблення"

Ірина Батуревич
співзасновниця і директорка з розвитку
"Кожна хороша книжка веде не просто до наступної книжки, але й впливає на прийняття важливих рішень. Якщо в якийсь момент не знаєш, що робити, — читай, от просто у будь-якій незрозумілій ситуації. Художню літературу, мемуаристику, науково-популярні книжки чи бізнес-літературу. Немає значення, що, але варто спробувати обирати хороше."

Олександр Мимрук
випусковий редактор
"Читати означає пізнавати. Кожна окрема книжка — це завжди капсула унікального емоційного досвіду, який часом дуже складно отримати емпіричним шляхом, і саме тому література ще досі існує й буде існувати надалі. Це інструмент, який дозволяє зазирнути за горизонт подій, тож ми не маємо права ним не скористатися."

Вікторія Фещук
менеджерка проєктів
Для мене читання — це подорож крізь час, простір і реальність, і відповідно, це доповнення досвіду через побачену і співвідчуту інакшість. До того ж у книжках я насолоджуюсь простором для інтепретації цих подорожей та інакшостей.

Анастасія Загоруй
редакторка «Календаря», журналістка
Думаю, що якщо книга потрапляє до рук її варто прочитати. Навіть не важливо, чи це ваш жанр книги, чи щось зовсім інше не притаманне вам. Адже насправді, будь-яка книжка, завжди може чомусь навчити: терпінню, інніціативності, товариськості, працелюбності.

Оксана Гаджій
арт-директорка
"Читання — це найкращий, найприємніший і найлегший спосіб зростати і розвиватися. Кожного разу, коли ти перегортаєш останню сторінку книжки, ти стаєш більш досвідченим і спокійним."

Олеся Бойко
редакторка новин
Люблю читати тому, що досвід з книжкою — тільки твій, і навіть автор не знає, яким він буде, бо відстань між читачем і текстом завжди інша у різних людей, кожен занурюється в трохи інший текст в одній і тій же книжці через свою суб’єктивність. Так це працює і з іншими видами мистецтва, але в літературі завжди захоплює найбільше.

Ганна Гнедкова
журналістка
"У дитинстві читання було способом самоусунення та медитацією: розчинялася в книжці так, що дорослі не докличуться. Наразі дистанція до тексту збільшилася, відповідно, я «доросла» до критичних і перекладацьких окулярів. Та читаю заради маленьких «прозрінь» — творів, для яких недостатньо моєї оптики."
Важливу роль у проєкті відігравали й продовжують відігравати:
Євгенія Перуцька, Валентина Вздульська, Оксана Лущевська, Тетяна Петренко, Тетяна Калитенко, Катерина Котвіцька, Ната Коваль, Анастасія Івашина, Любов Войтович, Мирослава Прихода, Мар’яна Хемій, Ірина Ніколайчук, Андрій Мартиненко, Богдана Романцова, Євген Стасіневич, Василь Теремко, Анастасія Івашина, Юлія Клебан, Олеся Бачинська, Дарина Ніколенко, Євгенія Гринь, Пилип Пухарєв, Марія Бліндюк, Анастасія Денисенко, Олег Ісаченко, Роман Горін, Тарас Скицький.
... а також понад 300 дописувачів, авторів, натхненників, дизайнерів, фотографів, ілюстраторів, перекладачів, які з нами вже понад 11 років.