Про нас

ЧИТОМО - це

медіа про книгу в усіх її проявах і про осмислене читання як трамплін, інструмент для самоосвіти та реалізації.

Про нас

Наша мета

У час інформаційного перенасичення ми створюємо вартісні проекти і передчуваємо потреби аудиторії. Саме тому ми робимо акцент не на статтях-«одноденках», а на матеріалах, які не втрачають актуальності, фіксують дійсність, започатковують тренди й сприяють конструктивним змінам у галузі.

Ми долаємо кордони між сферами, країнами та людьми, для нас важлива постійна комунікація та взаємодія. Саме тому ми перебуваємо в епіцентрі книжкового й літературного життя – від ініціатив малих міст до найбільших фестивалів країни, від нішевого фестивалю зінів і самвидаву у Братиславі до книжкових Франкфурту й Болоньї. Ми прагнемо спільно знаходити нові рішення та шляхи.

Читаємо для вас з 2009 року

#книжковийринок #інновації #культурачитання #література #саморозвиток #артбуки #шрифти#тренди #ілюстрації

Сьогодні ми - це

  • трендсетер українського книжкового ринку
  • найбільше українське медіа про книговидання країни й світу
  • якісна аналітика та ексклюзивні матеріали експертів-практиків
  • нові формати, інновації, експерименти в книговиданні й читанні
  • відкриття проектів, авторів, ілюстраторів, які стають зірками світового рівня
  • смак і стиль у відборі видань, які рекомендуємо
  • спільнота, яку об’єднує любов до текстів і візуальної культури

Наші цінності

Свобода

бо ми були, є і будемо незалежним медіа, і це дає прекрасні переваги – бути чесними зі своїми читачами, довіра яких для нас – безцінна. Ми прагнемо до свободи на різних рівнях – особистому, державному, творчому та просто внутрішню свободу кожного.

Синергія

бо віримо, що кожна нова публікація, нова книжка, ілюстрація чи інсталяція веде до перетворень, змушує вийти з пасиву, сприяє активній залученості й дає нові можливості впливати на середовище. Ми віримо в синергію друкованої книжки і мультмедіа, письменника й редактора, ілюстратора й видавця, а також читачів. Ми віримо, що малі спільноти й громади можуть об’єднуватися заради спільної мети й бажання змін.

Долання кордонів

бо віримо у руйнування кордонів, у те, що ми цікаві світові, а світ цікавий для нас, що подорожі — поштовх до розвитку, відкриттів і пошуку себе.

Сміливість

бо саме завдяки їй можливо здійснити прориви, відкриття чи стрибнути вище себе. Це сміливість не пливти за течією, а винаходити нові шляхи й експериментувати. Бо тільки так можна випередити час і передчути майбутнє.

Якість

Бо ми любимо смак і стиль в текстах, візуальних наративах, просторах і людях. Ми любимо якісне редагування, шрифтову довершеність і самобутність ілюстрації. Ми радимо те, що нам справді подобається.

Команда

Оксана Хмельовська

Оксана Хмельовська

співзасновниця і головна редакторка

"Читання книг сприймаю як своєрідний портал в інший світ. Це можливість серед наростаючого інформаційного хаосу, клаптиковості, чатів і статусів нарешті "взяти паузу" і зосередитися. Це час побути просто з собою, для осмислення і заглиблення".

Ірина Батуревич

Ірина Батуревич

співзасновниця і директорка з розвитку

Кожна хороша книжка веде не просто до наступної книжки, але й впливає на прийняття важливих рішень. Якщо в якийсь момент не знаєш, що робити, — читай, от просто у будь-якій незрозумілій ситуації. Художню літературу, мемуаристику, науково-популярні книжки чи бізнес-літературу. Немає значення, що, але варто спробувати обирати хороше.

Катерина Котвіцька

Катерина Котвіцька

редакторка спецпроектів

Цікаво жити у час, коли читання взаємодіє із іншими практиками, а книжки давно вийшли за межі паперового формату. Найкрутішим і найсильнішим досвідом вважаю синергію книжкової сфери з великими корпораціями, брендами та інституціями із різних сфер життя".

Олександр Мимрук

Олександр Мимрук

Випусковий редактор / SMM

Читати означає пізнавати. Кожна окрема книжка — це завжди капсула унікального емоційного досвіду, який часом дуже складно отримати емпіричним шляхом, і саме тому література ще досі існує й буде існувати надалі. Це інструмент, який дозволяє зазирнути за горизонт подій, тож ми не маємо права ним не скористатися.

Тетяна Петренко

Тетяна Петренко

редакторка відділу літкритики

Література – це специфічна мова, якою ми вчимося думати, відчувати та діяти. Закохуватися, як це роблять у книжках сестер Бронте чи в Хуліо Кортасара. Усвідомлювати межу свого життя, як у Камю й Сартра. І «битись за неї», за свою країну, як у вірші Жадана.

Ганна Гнедкова

Ганна Гнедкова

редакторка рубрики «Календар»

У дитинстві читання було способом самоусунення та медитацією: розчинялася в книжці так, що дорослі не докличуться. Наразі дистанція до тексту збільшилася, відповідно, я «доросла» до критичних і перекладацьких окулярів. Та читаю заради маленьких «прозрінь» - творів, для яких недостатньо моєї оптики.

Наталя Корнієнко

Наталя Корнієнко

журналістка

Читання - це ліки, а часом - й наркотик, які можеш собі дозволити без призначення лікаря і посередництва дилера.

Юлія Клебан

Юлія Клебан

журналістка

Читання книжок – це інтимне мистецтво, тет-а-тет з письменником. І це мистецтво – змінне та мінливе. Адже навіть одну й ту саму книжку можна прочитати десятки разів – щоразу інакше.

... А також понад 250 дописувачів, авторів, натхненників, дизайнерів, фотографів, ілюстраторів, перекладачів, які з нами вже понад 8 років.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект