* ESC - закрити вікно пошуку
конкурс
Конкурс історичного оповідання «ProМинуле» оголосив переможців
06.06.2018Стали відомі переможці Першого конкурсу історичного оповідання «ProМинуле». Церемонія нагородження відбулася вчора, 5 червня, в одній із київських книгарень «Є».
Переможців передбачалося троє, проте журі вирішило відзначити чотирьох авторів.
І місце зайняла Раїса Плотникова з оповіданням «Червоні тумани», ІІ — Ігор Стамбол із «Проблиском в Одесі», ІІІ місце між собою розділили Ірина Пасько (оповідання «Кукла») та Антон Ситор («Тополина алея»).
Автори, які зайняли I, II та III місця, отримали грошову винагороду в розмірі 5 тис., 4 тис. та 3 тис. грн відповідно. Найкращі тексти будуть надруковані окремим збірником у видавництві «Темпора».
Темою цьогорічного конкурсу були Українські визвольні змагання 1917-1921 рр. Усього на конкурс надіслали 95 оповідань.
До складу журі увійшли: Софія Філоненко, Віктор Разживін та Віталій Михайловський.
Аналізуючи тексти учасників, Філоненко виділила «гарячі точки» історії, які цікавлять сучасних авторів: українізація війська, відповідальність лідерів революції і військових ватажків, реакція інших держав на українські події, моральне роздвоєння людини на війні, психологічні засади самопожертви і зради.
У свою чергу Михайловський відзначив, що тематика оповідань охоплювала всі українські землі: Галичину, Волинь, Поділля, Наддніпрянщину, Південь України, Запоріжжя, Крим, Полтавщину.
«Це дуже добрий знак, що уявлення про революційні події є загальноукраїнськими від Львова до Харкова, від Києва до Одеси та Севастополя», — підкреслив він.
Нагадаємо, що до короткого списку конкурсу потрапили 15 осіб.
Читайте також про переможців конкурсу української морської прози імені Юрія Лисянського «Мателот».
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості