* ESC - закрити вікно пошуку
книжковий дизайн
Оголошено переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн»
02.06.2018Журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» оголосило переможців. Церемонія нагородження відбулася сьогодні на Книжковому Арсеналі.
1 місце та Гран-Прі
«Я так бачу»
- Видавництво Старого Лева
- Дизайн: Творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин, Андрій Лесів)
2 місце
«Книга-мандрівка Україна»
- #книголав
- Авторка: Ірина Тараненко
- Дизайн: Юлія Курова, Марта Лешак та креативна агенція Green Penguin
3 місце
«Катерина Лесів. Колискова 1»
- РОДОВІД
- Дизайн: Катерина Лесів
Також до короткого списку потрапили такі видання:
- Where curating is. Kateryna Nosko/Valeriya Luk’yanets (ST Publishing, Дизайн: Варвара Перехрест)
- «Туконі — мешканець лісу» (Видавництво Старого Лева, Дизайн/ ілюстрації: Оксана Була)
- «Блюз кентаврів», Ян Ваґнер (Видавництво 21, Дизайн / ілюстрації: Ярослав Філевич)
- «Паркомуна. Місце. Спільнота. Явище», Автор-упорядник Тетяна Кочубінська (PinchukArtCentre, Дизайн: Альона Соломадіна)
- «Мій музей» (Видавництво імені Соломії Павличко «Основи», Креативна команда: hooga.creative)
- «Довіряй, але перевіряй. Медіаграмотність в українському суспільстві» (Pictoric, Дизайн: Олена Старанчук / ілюстратори Pictoric)
- «Сила дівчат», К. Бабкіна, М. Лівін (#книголав,Дизайн: Ю. Тверітіна, А. Сарвіра)
- «Кіноревізія Донбасу. 2.0», Станіслав Мензелевський (упорядник) (Національний центр Олександра Довженка, Дизайн: Надя Кельм)
- «Питання до видимого», Володимир Будніков (ChervoneChorne,Творча команда: Віктор Володимиров-Лихоліт, Влада Ралко)
- «Нова ґенерація» i мистецький модернізм в Україні», Мирослава Мудрак (РОДОВІД, Дизайн: Олександр Биченко)
- «Не я, а той», Олег Каданов (Видавнцтво «Vivat», Дизайн: Мітя Фенєчкін)
- «Про тиранію. 20 уроків ХХ століття» Тімоті Снайдер (Видавництво «Медуза», Дизайн: Микола Леонович)
Конкурс «Найкращий книжковий дизайн» відбувся уже втретє. Організатори: Goethe-Institut в Україні, «Книжковий Арсенал» та «Читомо» за підтримки Франкфуртського книжкового ярмароку Wacom та фонду Buchkunst.
До складу журі увійшли:
- Юліус Відеман, головний редактор видавництва «Taschen»
- Кароліне Келер, керівниця програмного відділу видавництва «Seemann Verlag»
- Павло Гудімов, артменеджер, куратор
- Микола Ковальчук, дизайнер
- Вікторія Лопухіна, графічна дизайнерка, каліграф
- Віталіна Лопухіна, графічна дизайнерка, каліграф
- Ольга Жук, арт- директорка Національного Центру Олександра Довженка
- Олександр Ком’яхов, ілюстратор
- Стас Букало, графік дизайнер, конструктор книг, The Book Brоthers Atelier
Кароліне Келлер
«Мені дуже сподобалося, що експерти представляють різні сфери, мають різні компетенції, і водночас ми змогли знайти спільну мову. Серед видань, які ми бачимо в коротких списках, я не бачу жодного посереднього — є ті, які мені подобаються більше чи менше, проте немає жодного, яке я би вважала посереднім. Це гідна добірка, я здивована різноманітністю, ілюстраціями та рівнем технічного виконання».
Юліус Відеман
«В усьому світі конкурси дизайну та оцінювання книжок відбувається за дуже схожими критеріями. Сьогодні було відчутно, що й всередині нашої команди всі ми думали в одному напрямку. Мій номер один збігається з виданням, що здобуло Гран-прі згідно з одноголосним рішенням журі, а всі обрані видання безумовно заслуговують на презентацію України в світі».
Павло Гудімов
«Цьогоріч нових книжок у сфері візуальної книги на порядок менше, ніж торік. Серед переможців результат — високоочікуваний, але приємний. Студія «Аґрафка» відповідає часу, і тут не можна сказати, чи це просто хороший дизайн, хороші ілюстрації чи хороший друк — це синтетичний проект, це усі ці аспекти грамотно продумані. Це продукт світового рівня. Решта видань, на жаль, програють: хтось бере своєю оригінальністю, хтось матеріальною конструкцією, хтось ілюстраціями. Очевидним є також і те, що видавці живуть в нинішніх економічних реаліях».
Вікторія та Віталіна Лопухіни
«Очевидна тенденція, що якісні книжки у нас зроблені однією людиною, проте ця тенденція не дуже хороша. Вона свідчить або про невміння працювати в команді, або про те, що видавцеві бракує бюджету. Перемога була досить очікуваною, і поки можна констатувати, що для «Аґрафки» нема вагомої конкуренції. Проте були й досить цікаві відкриття».
Микола Ковальчук
«Хороший, цілісний дизайн книжки далеко не завжди затратний по часу та коштах. Просто він передбачає кілька важливіших пріоритетів, аніж “швидко” і “дешево”. Чимало видань, які увійшли до короткого списку конкурсу, це дуже добре демонструють. Видання, яке отримало ґран-прі, доводить це найпереконливіше: тут дизайн покладено в саму основу книжки — в оповідь».
На конкурс були подані книжки, створені українськими дизайнерами та ілюстраторами і надруковані в період з квітня 2017 року по травень 2018-го.
Для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо), Goethe-Insitut в Україні надасть паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку.
Франкфуртський книжковий ярмарок надасть 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора).
Культурно-видавничий проект «Читомо» надає всебічну інформаційну підтримку виданням-переможцям.
Видання, які увійшли до короткого списку, поповнять колекцію найкрасивіших книжок під час Франкфуртської книжкової виставки, конкурсну лінійку фонду Buchkunst та фонд «Книжкового Арсеналу».
Восени переможців конкурсу покажуть на українському національному стенді у Франкфурті. Потім ці видання ввійдуть до колекції «Найкрасивіші книги світу», яку формує Фонд «Мистецтво книги» та презентує їх на Лейпцизькому книжковому ярмарку.
Нагадаємо, що минулого року переможцем у категорії «Проза та поезія» стала книжка Олени Гусейнової «Супергерої», дизайн якої виконала творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів). У категорії «Дитяча книга» перемогло видання «Голосно, тихо, пошепки» «Аґрафки». Найкращою «Мистецькою книгою» визнали «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» (дизайн Дмитра Яринича, фото Євгена Нікіфорова). Також це видання отримало Гран-Прі конкурсу.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості