Що сказав Порошенко на церемонії нагородження «Книжка року-2018»

09.02.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Петро Порошенко виступив із промовою на церемонії нагородження «Книжка року-2018». Читомо публікує основні тези зі слів президента.

 

  • Нація сильна не тільки тоді, коли в неї є достатньо зброї, танків та літаків, артилерії та систем залпового вогню. Нація сильна також своїми поетами, письменниками, вченими. Протягом останніх п’яти років ми будували не лише армію, а ще й зміцнювали нашу національну ідентичність.

 

  • Боротьба народу за свободу, неначе муза, надихала наших митців. Книги та ідеї часом здатні долати найлютішого агресора. І діють не менш ефективно, ніж зброя в руках воїна.

 

  • Нам належить продовжувати і розвивати усе зроблене, аби українська книга гідно зустріла виклики ХХІ століття, зайняла в нашому житті те місце, якого вона заслуговує. Нам треба читати і поширювати любов до читання, треба поширювати коло книголюбів серед нових поколінь українців.

 

  • Жоден Президент не здатен примусити людину купувати і читати книжки. Саме тому, у цій сфері дуже важливим є партнерство держави й суспільства, напрацювання спільних ініціатив.

 

Порошенко на "Книжка року-2018"

 

  • Мій заклик до успішних і популярних людей: розповідайте про прочитані книжки, про відвідання книжкових магазинів і бібліотек. Покладіть поруч цікаву книжку, коли даєте інтерв’ю. Сам я підтримую традицію щороку, може це нескромно, але називати десять найкращих новинок. Приєднуйтесь до неї.

 

  • Урок історії можна сформулювати так: живе українська книга – значить живе українська мова, значить живе Україна.

 

  • Вже майже шістсот років, як над людством зійшла «галактика Гутенберга». І всі ці століття саме книга формувала людей, формувала суспільства, вона принесла нам великі ідеї свободи, демократії, права, освіти, науки. І вдивляючись у біографії творців української культури, учасників української революції, героїв УПА, правозахисників, дисидентів-шестидесятників, ми помічаємо спільну точку відліку у формуванні їхніх особистостей. Яка це точка? Це читання української книги.

 

  • Агресія Росії проти України почалася зі захоплення нашого телебачення, радіо, книговидання та книгорозповсюдження, які майже цілком і повністю були поставлені на службу так званому «русскому миру». Щоб захистити і зберегти Україну, ми мусили переломити ситуацію. Нашою відповіддю став український контент, що вже зараз домінує на радіо й поступово розширює свій простір на українському телебаченні. Фільми українського виробництва нарешті збирають повні зали кінотеатрів.

 

  • Українські книжки не просто заповнили полиці у книжкових магазинах, вони кожного дня здобувають собі нових і нових читачів. Без перебільшення можна говорити про перехід кількості в якість. Здобувають популярність нові автори, які пропонують актуальні теми, збагачують мову, виходять у зовнішній світ.

 

  • Для мене найкращим показником важливості усього зробленого за п’ять років є українські книжки, які наші воїни читають на фронті, на передовій. Хочу відкрити вам таємницю: музику там слухати не можна, бо маєш слухати ефір, зокрема обстріли російсько-терористичних військ. А книгу читати можна. Хто був там, звертав увагу на цілі міні-бібліотеки в бліндажах, вони там поруч зі зброєю й набоями як найкраща українська зброя. А ще треба бачити, як зустрічають у прифронтовій зоні зібрані волонтерами, надані авторами й видавцями книжки для дитсадків, шкіл та лікарень.

 

Джерело: https://www.president.gov.ua/news/glava-derzhavi-zhive-ukrayinska-kniga-znachit-zhive-ukrayins-52994

Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України, Тверезий погляд