* ESC - закрити вікно пошуку
культурний фонд
Проект про Целана очолив рейтинг Культурного фонду з оцінки міжнародної співпраці
16.08.2018Проект «Паул Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови» отримав найвищий бал у рейтингу оцінки міжнародної співпраці Культурного фонду. Про це повідомляє офіційний сайт організації.
Наразі завершено етап оцінювання експертами 522 культурно-мистецьких проектів, що пройшли технічний відбір. До оцінювання проектних заявок було залучено 58 експертів з восьми експертних рад. Проект «Паул Целан 100. Меридіан великого майстра німецької мови» (сектор «Література та видавнича справа») отримав 90 балів.
Зазначається, що він покликаний презентувати українську культуру і літературу в Україні та за кордоном, в тому числі на Міжнародних культурних подіях та виставках, «будуючи загальні культурні мости Україна-Європа – на базі спільних фундаментів, розмовляючи з європейцями одними мовою, кодами, паролями».
Проект стане першою з трьох частин масштабного святкування 100-річчя Пауля Целана, яке пройде у Чернівцях у 2020 і збере довкола себе європейських та світових дослідників, письменників, журналістів, викладачів університетів, світових лідерів думок, перекладачів, любителів та поціновувачів творчості Целана для дискусій, обміну досвідом з метою поглиблення міжнародного культурного співробітництва.
Передбачається реалізація подій в Україні (Чернівці, в рамках Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz) та Німеччині (Франкфуртський книжковий ярмарок), Франції, Австрії (Віденський книжковий ярмарок).
Проектом керуватимуть , з української сторони – культурний діяч, менеджер та голова Літературного целанівського центру – Святослав Померанцев, з німецької сторони – менеджер культури, громадський активіст Марина Гальовська. Планується залучити Ірену Карпу, Сергія Жадана, Андрія Любку та інших.
Крім цього до рейтингу потрапили: проект підготовчого етапу розробки художнього фільму «Леся Українка. Узлісся» (88 балів), театральна постановка п’єси Олега Сенцова «Номери» (83 бали), non-fashion путівник «Український авангард» (82 бали) та концепція центру польського письменника Станіслава Вінценза (74 бали).
Усі проекти, які набрали середній бал 70 та більше, переходять на розгляд та погодження Дирекцією Фонду, а та частина проектних заявок, бюджети яких перевищують 150 мінімальних заробітних плат (500 тис. грн.), виносяться на схвалення Наглядової ради.
Надалі відбудеться переговорна процедура між грантоотримувачем та Українським культурним фондом щодо укладання договорів. Перелік проектів-переможців буде опублікований у вересні.
Також повідомляється про те, що пізніше буде оприлюднений і рейтинг проектів національної співпраці та індивідуальних проектів.
Рейтинг оцінок експертів проектів міжнародної співпраці
Раніше повідомлялося, що до експертної ради з підтримки проектів у сфері літератури та видавничої справи Українського культурного фонду увійшло 5 членів.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості