* ESC - закрити вікно пошуку
закон
Верховна Рада ухвалила закон про українську мову
25.04.2019Верховна Рада України ухвалила закон про українську мову, який перебував на розгляді два місяці. Про це повідомляє парламентська прес-служба.
За закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» проголосували 278 депутатів. Підтримали рішення 106 депутатів із фракції «Блок Петра Порошенка», 66 – з «Народного фронту», 21 – із фракції «Самопоміч», 21 – із фракції Радикальної партії, 16 – з «Батьківщини», 7 – із групи «Воля народу», 4 – із групи «Відродження», 0 – від «Опозиційного блоку».
Закон визначає, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні залишається українська, яка має обов’язково використовуватись органами державної влади і публічних сфер на всій території держави.
Публічне приниження чи зневажання української мови може стати підставою для притягнення до юридичної відповідальності. Передбачається покарання і за навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, а також за створення перешкод та обмежень у її застосуванні. закон зобов’язує посадовців володіти державною мовою та використовувати її при виконанні службових обов’язків.
Державна мова має використовуватися в освітній сфері та трудових відносинах, у сфері медицини,обслуговуванні, у публічних заходах, рекламі тощо.
Також у тексті закону зазначається, що його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.
Ознайомитися із повним текстом закону можна на офіційному сайті Верховної Ради.
Нагадаємо, що Конституційний Суд України 28 лютого 2018 року визнав неконституційним закон «Про основи державної мовної політики» від 3 липня 2012 року (т.з. закон Ківалова-Колесніченка) через порушення народними депутатами процедури його ухвалення. Закон, зокрема, передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10%.
9 червня 2017 року був зареєстрований законопроект 5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», підписи під яким поставили 76 депутатів.
Як відомо, у першому читанні законопроект про українську мову (№5670-д) рада ухвалила ще 4 жовтня 2018 року. У грудні того ж року в нього внесли 2059 поправок.
Читайте також: Під кутом 180°, або українська мова з погляду австрійського філолога
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості