* ESC - закрити вікно пошуку
правопис
Співголова правописної комісії розповів, коли може набути чинності новий правопис
18.10.2018Нова редакція правопису може набути чинності уже наприкінці 2018 року. Про це заявив заступник міністра освіти і науки, співголова Української національної комісії з питань правопису Максим Стріха.
Він розповів, що на засіданні 22 жовтня комісія має підбити підсумки громадського обговорення проекту. Результат роботи комісії буде винесено на спільне засідання колегії МОН і президії Національної академії наук України. У разі його схвалення, буде внесено проект постанови до Кабінету Міністрів.
«Якщо все буде гаразд, то до кінця цього року ми матимемо нову редакцію українського правопису», — заявив Стріха.
Водночас він звернув увагу, що можуть з’явитися фактори, які стануть на заваді впровадження проекту.
«На жаль, у передвиборчій ситуації дехто буде кричати, що це «попытка обанкротившейся власти отвлечь внимание людей» – я цитую заяву Віктора Медведчука, великого «ревнителя» української мови і правопису. А хтось із протилежного крила говоритиме, що це спроба узаконити сталінську наругу над українською мовою. Такі заяви теж лунають, і я не виключаю того, що спільно ці екстреми можуть гальмувати правописний процес», — пояснив він.
Водночас заступник міністра акцентував на тому, що зміни впроваджуватимуться поступово.
«У ЗНО питання з оновлених пунктів правопису відразу не потраплять. Тому старшокласникам нема про що хвилюватися», — наголосив він.
«І взагалі, не треба себе лякати всілякими страшилками, як дехто, ніби ми всі раптом станемо безграмотними. Та навпаки! Бо в багатьох випадках спростили те, що в чинному правописі є складнішим, ніж потрібно», — додав Стріха.
Нагадаємо, що Міністерство освіти і науки виносило на громадське обговорення проект нової редакції українського правопису, яке тривало до 30 вересня.
Член Української національної комісії з питань правопису Богдан Ажнюк та співголова комісії Максим Стріха уже розповідали про зміни, які передбачає нова редакція правопису.
У Facebook тривав флешмоб із закликом до правописної комісії унормувати вживання в українській мові фемінітивів.
Джерело: Новинарня, чільне фото: УП.Життя
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості