музей

У європейських музеях з’являються україномовні аудіогіди

01.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український інститут працює над впровадженням україномовних аудіогідів у музеях світу. Про це повідомляє «Громадське радіо».

 

Раніше дружина українського президента Олена Зеленська заявила, що ініціює створення українськомовних аудіогідів у світових музеях. Проте, як виявилося, такий проект уже існує і втілюється Українським інститутом.

 

«Зацікавлення нашою ідеєю дружини президента Олени Зеленської серед багатьох інших людей – це для нас свідчення того, що ідея дуже на часі. Ми раді, що Україна може зайнятися цією ідеєю більш системно. Український інститут існує більше року, це одна з наших перших довгострокових програм», – розповів директор установи Володимир Шейко.

 

«Українська мова посідає 8 місце за вживаністю в Європі. І нам здавалося, що це дуже справедливо: додати українській мові видимості і дати можливість українцям мати доступ до якісних класних музейних сервісів за кордоном», – пояснив він.

 

За його інформацією, два аудіогіди вже запустилися: у Національному музеї та Музеї польських євреїв Полін у Варшаві. До кінця року Інститут планує запустити українські аудіогіди в 6 музеях.

 

Шейко додав, що деякі музеї не погодилися на цю ідею через невеликий потік українських туристів, наприклад, кілька музеїв в Баварії.

 

«Незавжди музей знає, що до нього приходять саме українці. Здебільшого вони обирають або російську версію, або англомовну. Таким чином, статистику важко вести», – пояснив директор Українського інституту.

 

Раніше ми повідомляли, що Рада США з географічних назв ухвалила рішення про заміну в міжнародній базі офіційної назви столиці України з «Kiev» на «Kyiv».