* ESC - закрити вікно пошуку
Vivat
У Vivat хвилюються, що суд таки заборонить книжку про Василя Стуса
07.07.2020У видавництві Vivat прогнозують, що Дарницький районний суд Києва може таки винести рішення на користь Віктора Медведчука і заборонити розповсюдження книжки «Справа Василя Стуса» та поширення будь-якої інформації про неї у ЗМІ та інтернеті. Про це йдеться у пресрелізі, який отримало Читомо.
Засідання за позовом народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя« Віктора Медведчука проти журналіста та історика Вахтанга Кіпіані та видавництва Vivat відбудеться 10 липня о 10:00 за адресою :вул. Олександра Кошиця, 5а, Дарницький районний суд міста Києва. Суддя: Марина Заставенко.
Медведчук позивається до суду щодо захисту честі, гідності та ділової репутації і просить суд заборонити видання (виготовлення) та розповсюдження книжки «Справа Василя Стуса» і поширення будь-якої інформації про неї у ЗМІ й інтернеті. Окрім цього, він просить стягнути з Кіпіані та видавництва Vivat витрати на сплату судового збору та визнати частину інформації, наведеної в книзі, недостовірною.
«Ми прогнозуємо, що це може бути останній суд у нашій справі в першій судовій інстанції і вже 10 липня може бути оголошене судове рішення – своєрідний «вирок» свободі слова та науці. У разі програшу ми будемо подавати апеляцію, адже ані автор, ані видавництво Vivat не порушували закон, норми моралі та тим паче чиїсь особисті немайнові права. Довести це принципово для нас. В той час, коли Віктор Медведчук «захищає свої честь, гідність та ділову репутацію», ми захищаємо право суспільства на пошук історичної правди», – заявила генеральна директорка видавництва Vivat Юлія Орлова.
Політик просить визнати недостовірними вирвані, за словами Орлової, із контексту фрази:
- «…розпинав поета (мається на увазі Василя Стуса), – призначений державою адвокат Медведчук»
- «…Віте, що виховувався у родині політзасланця (…кажуть шуцман (шуцман – працівник охоронної поліції Третього рейху)»
- «… чи була можливість у Стуса обрати «менше зло». Проте є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»
- «Адвокати відверто «відбували номер», не забуваючи, правда, здирати гонорари з убитих горем родин…»
- «… шістка комуністичної системи Медведчук…»
- «… «син поліцая»…»
- «…Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»
- «…він (мається на увазі Віктор Медведчук) фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?…»
- «Злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще й тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи… Боявся КГБ чи просто завжди був циніком і аморальним типом?».
«Ми впевнені: вимоги Віктора Медведчука – це неприхована спроба прямого тиску на свободу слова і друку в Україні, яскравий прояв боротьби із інакомисленням. Взагалі цей процес виглядає як другий суд над Стусом. Пан Медведчук свого часу цей процес програв. Ми маємо намір відстояти свою позицію до кінця і готові в разі потреби дійти до Європейського суду з прав людини», – наголосила Орлова.
Нагадаємо, що Віктор Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.
Книжка Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року у видавництві Vivat і отримала ряд премій, серед яких: персональна відзнака директорки ГО «Форуму видавців» та премія Черкаського книжкового фестивалю у номінації «Науково-популярна книга для дорослих». Український ПЕН включив «Справу Василя Стуса» до переліку найкращих книжок 2019-го, які з’явилися друком у вітчизняних видавництвах.
Видання на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, у фактологічній частині книжки.
Як повідомляло Читомо, Віктор Медведчук подав до суду позов з вимогою заборонити продаж книжки «Справа Василя Стуса» у серпні 2019 року. Перше засідання у цій справі відбулося у Дарницькому суді 2 жовтня 2019 року.
Нагадаємо: раніше з першого художнього фільму про Василя Стуса «Заборонений» видалили сцену останнього суду над письменником, у якому брав участь його адвокат Віктор Медведчук. Цей факт обурив українських культурних та громадських діячів.
Після цього творці картини пообіцяли дозняти епізод із Медведчуком. Адвокат політика Ігор Кириленко пригрозив їм судовим позовом, якщо у фільмі з’явиться «недостовірна інформація» про Медведчука.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості