* ESC - закрити вікно пошуку
мовна омбудсменка
За місце мовного омбудсмена поборються троє претендентів
01.07.2020На посаду уповноваженого із захисту державної мови претендують Світлана Бронікова, Тарас Кремінь та Святослав Літинський. Про це повідомляє Детектор медіа.
Доповіді про їхні перші кроки на посаді Кабінет Міністрів заслухав на засіданні 1 липня. Рішення щодо кандидатур уряд ухвалить на наступному засіданні.
Під час доповіді Світлана Бронікова заявила, що на посаді хоче прибрати мову з «порядку денного політичних спекуляцій»; активізувати дію закону про мову та займатися «рутинною роботою».
У свою чергу Тарас Кремінь планує запустити програму опанування державної мови (сприяти її розповсюдженню, реалізації творчих ініціатив, започаткувати безкоштовні курси з вивчення української мови); співпрацювати з закладами освіти і науки; підготувати пропозиції щодо забезпечення ефективної реалізації державної політики в сфері мови; розглядати скарги щодо дотримання умов закону про мову; співпрацювати з органами влади, місцевого самоврядування та громадськими організаціями.
Святослав Літинський переконує, що на цій посаді захищатиме українську мову та права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сфера суспільного життя; протягом 2-4 місяці запустить Секретаріат Уповноваженого; проводитиме інформаційну кампанію – роз’яснювальну роботу щодо вимог закону; співпрацюватиме з Кабміном; охоронятиме закон; моніторитиме виконання закону та розглядатиме скарги.
Тараса Кременя на цю посаду рекомендувала призначити омбудсман з прав людини Людмила Денісова, Святослава Літинського – Міністерство юстиції. Спершу його рекомендувало Міністерство культури та інформаційної політики (в.о міністра Світлана Фоменко), проте 30 червня міністерство вирішило рекомендувати Світлану Бронікову (її кандидатуру вніс Олександр Ткаченко).
Нагадаємо, у квітні уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова написала заяву про звільнення за власним бажанням. Її призначили на посаду уповноваженого із захисту державної мови 27 листопада 2019 року.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості