* ESC - закрити вікно пошуку
шрифти
«Живі» кириличні шрифти від українських дизайнерів
21.06.2018Проекти з кириличними шрифтами – рідкісне явище в українському книговиданні. Тому ми не могли пройти повз каталог кириличних шрифтів «Живий шрифт», який презентували на Книжковому Арсеналі в межах виставки «Вільні літерації».
Каталог кириличних шрифтів від українських дизайнерів вийшов у школі каліграфії та шрифту «Арт і Я». Ініціаторка створення каталогу – засновниця студії Алла Калініченко.
Це вже друге, доповнене видання. Минулого року для виставки на Книжковому Арсеналі каліграфи створювали арт-роботи, а шрифтові дизайнери готували постери для своїх шрифтів. Ці постери об’єднали у каталог. Перше видання вийшло на 40 сторінок. Цьогорічний каталог збільшений на 60%.
Переглядаючи каталог, можна побачити сучасний стан кирилиці в набірних шрифтах та характер доробок українських дизайнерів. Таким чином, за словами Алли, українські шрифти презентовані в каталозі, як в портативній експозиції, що може бути завжди поруч в роботі. Це корисний варіант для дизайнерів, студентів, видавців.
«Навіть пам’ятаю, хто і як підкинув це рішення – один з учасників майбутнього каталогу Кирило Ткачов мав нагоду завітати до нашої студії поговорити про Арсенал. Це рішення підхопив у свої вправні руки дизайнер Марко Іваник. З Марком ми довели до розуму ідею формату збірника, надихнувшись польськими виданнями. Папір для сторінок та обкладинка із шовкодруком підібрані з любов’ю до шрифтових проектів, що наповнили каталог. І євро-скоба, що дозволить об’єднати книжечку з наступними», – розповіла засновниця «Арт і Я».
Шрифти, які увійшли до каталогу, створили: Андрій Шевченко, Кирило Ткачов, Дмитро Растворцев, Юрко Гуцуляк, Олексій Чекаль, Богдан Гдаль, Андрій Константинов, Олег Ліщук, Генадій Заречнюк, Віктор Харик, Дмитро Яринич, Саша Ком’яхов, Василь Чебаник, Лук’ян Турецький, Вікторія та Віталіна Лопухіни.
Каталог можна придбати в магазині студії «Арт і Я» або онлайн.
Нещодавно ми повідомляли, що Укрпошта випустила серію марок із каліграфічними написами, присвяченими Григорію Сковороді.
Пропонуємо також поглянути на «Луцький шрифт», який у грудні минулого року з’явився у вільному доступі.
This publication is sponsored by the Chytomo’s Patreon community
«Читомо» — це професійне медіа про книжки і книговидання в Україні та світі. Ми залишаємось незалежними лише завдяки коштам наших донаторів. Допоможіть нам розвиватися і ставати ще кращими!
Підтримати проєкт
що більше читаєш – то ширші можливості