Дизайн

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

17.05.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжковий Арсенал, одна з найбільших культурних подій року, розпочинається вже наступного тижня. Саме час починати формувати свої власні путівники подіями фестивалю. Раніше ми вже публікували добірку з 14-ти найважливіших професійних подій, які варто відвідати на Арсеналі, але якщо ви ілюстратор чи дизайнер, то спеціально для вас Читомо підготувало окремий, тематичний гід, що допоможе вам не загубитися у морі фестивальної програми.

Розмова «Україна й українці в графічному дизайні УРСР і діаспори»

 • 15.00 – 15.45 Зал «УВК»

 

Учасники: Лідія Лихач, Марта Коломиєць, Василь Косів. Організатор: Родовід.

 

Монографія Василя Косіва розкриває особливості зображення української ідентичності в графічному дизайні Радянської України та української діаспори 1945-1989 рр. На матеріалах українського радянського плаката й обкладинок періодичних видань діаспори, архівних документів та інтерв’ю з авторами з’ясовуються контексти появи творів, окреслюється семантика символів, які застосовувалися для візуальної репрезентації української ідентичності, розкриваються засоби творення образів України й українців, проводиться аналіз стилістики зображень, її зв’язок з дизайнерськими напрямами ХХ століття.

Портфоліо-ревю за участі арт-директорів видавництв

 • 10:15 – 11.45 Зал «УВК»

 

Оглядачі: Ілля Стронґовський, Оксана Гаджій, Наталія Коваль, Ярина Вінницька. Організатор: Ілюстрактор.

Майстер-клас з ілюстрації «Внутрішнє дитя» від BOІCUT (Австрія)

 • 11:00 –14:00 Зал «Pictoric».

 

За підтримки Австрійського культурного форуму у Києві. За попередньою реєстрацією. Спеціальна програма Pictoric.

 

Клуб ілюстраторів Pictoric — це спільнота ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Вони створюють спільні проекти та залучають до них художників з різних країн, щоб популяризувати сучасну ілюстрацію в Україні та закордоном на міжнародних фестивалях та книжкових ярмарках.

Майстер-клас з ілюстрації «Гратографія і ілюстрація» від Катрін Штанґль (Німеччина)

 • 11:00 –14:00 Зал «Pictoric».

 

За підтримки Посольства Німеччини в Україні. За попередньою реєстрацією. Спеціальна програма Pictoric.

Презентація артбука «Трикутна книжка»

 • 12:00 – 12:45 Зал УВК

 

Артбук презентують художник Ігор Гусєв, історик мистецтва Євген Деменок та стендап-поет Поль Гранек. Організовує захід видавництво «ArtHuss».

 

Читайте також: Як знайти видавця: поради від ілюстратора Віталія Бугари

Презентація «Бієнале ілюстрації у Братиславі: сьогодення»

 • 18:00 – 18:45 Зал «УВК»

 

Презентація Мар’яна Потрака (Словаччина). Організатор: Мистецький арсенал.

 

Міжнародний конкурс оригінальних ілюстрацій у книжках для дітей та юнацтва, що проходить з 1967 року. Окрім власне конкурсу, у рамках бієнале проходять різноманітні освітні заходи та професійні симпозіуми, що так чи інакше стосуються оформлення книжок. BIB проходить під патронажем ЮНЕСКО, Міністерства культури Словаччини та словацького відділення Міжнародної ради з питань молодіжної та дитячої літератури. Виставки лауреатів та номінантів премій BIB проходять не лише у Братиславі, але й у цілому світі.

Воркшоп «Візуальний сторітелінґ: короткий екскурс зі створення, редагування і втілення візуальних сюжетів для книг і виставкових проектів»

 • 10:15 – 11:45 Зал «УВК».  

 

Воркошоп Гендріка Гелліґе, графічного дизайнера відділу розвитку дитячої книги і візуальної культури Франкфуртського книжкового ярмарку. Організатор: Франкфуртський книжковий ярмарок у партнерстві з German Stories, Мистецький арсенал.

Воркшоп «Як примусити портфоліо працювати на вас».

 • 15:00 – 15:45 Зал «УВК»

 

Воркшоп авторів бестселера «Як бути успішним ілюстратором» Дерека Бразелла і Джо Девіс (Велика Британія). 

 

Дерек Бразелл та Джо Девіс створили покрокову інструкцію для тих художників-ілюстраторів, хто хоче перетворити свою пристрасть на бізнес. Як обрати галузь і знайти своє місце на ринку? Як привабити замовників і відстояти свої права? Як давати собі раду з часом і фінансами? Які навички слід засвоїти насамперед і що робити, аби не відстати від часу? Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.

 

Читайте також: Як стати успішним ілюстратором та не залишитися без роялті

Дискусія «Сучасна ілюстрація та її роль як культурного та соціального медіа»

 • 20:00 – 20:45 Зал «УВК»

 

За участі ілюстраторів Pictoric, Георга Барбер (Німеччина), Катрін Штанґль (Німеччина), Марріан Марай (Угорщина), Посольства Німеччини в Україні, Посольства Угорщини в Україні. Спеціальна програма Pictoric.

Лекція Ірини Бойко «Історія художнього оформлення дитячих книжок на прикладі видавництва “Веселка”»

 • 13:00 – 13:45 Зал «УВК»

 

Організатор: Українська візуальна книга.

 

Видавництво було засноване у Києві 9 березня 1934 як Дитвидав УРСР. За роки своєї діяльності «Веселка» випустила у світ понад 10 тисяч назв видань загальним тиражем 1 мільярд 131 мільйон примірників.

Панельна дискусія «Скільки коштує ілюстрація?»

 • 14:00 – 14:45 Зал «УВК»

 

Учасники: Ілля Стронґовський, Оксана Гаджій, Мар’яна Савка, Олександр Ком’яхов. Модераторка: Ольга Протасова. Організатор: Ілюстрактор.

 

Читайте також: Олександр Лютий про авторське право в книговиданні

Воркшоп Катерини Радченко «Як читати фотографію»

 • 15:00 – 15:45 Зал «УВК»

 

Воркшоп з нагоди виходу книжки «Фотографії розповідають».

 

Фотокнига «Фотографії розповідають» — одне з перших фотовидань в Україні для широкої аудиторії. Книга в легкій формі розповідає про візуальні символи в сімейних фотографіях, про історичні зв’язки та впливи моди. Цей фотобук став результатом співпраці двох організацій — Фінського музею фотографії (Гельсінкі, Фінляндія) та фестиваля Odessa//Batumi Photo Days (Одеса, Україна) — в рамках міжнародного проекту Tandem Ukraine.

Лекція «Ілюстратор як підприємець»

 • 16:00 – 16:45 Кафе Європа

 

Лекція Дерека Бразелла і Джо Девіса (Велика Британія), авторів бестселера «Як стати успішним ілюстратором?» Організатор: ArtHuss.

Круглий стіл «Ренесанс фотокниги»

17:00 – 17:45 Зал «УВК»

 

Учасники: Олександр Ляпін, Ілля Павлов, Ярослав Ведмідь, Сергій Лебединський, Роман Пятковка. Українська візуальна книга.

 

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» пройде 22-26 травня у Мистецькому Арсеналі. Його програма містить понад 450 подій. Це і зустрічі з українськими та іноземними авторами, і автограф-сесії, і презентації, і ярмарок ілюстраторів, і багато іншого.

 

Читайте також: 14 подій на Книжковому Арсеналі для професіоналів