поетичний конкурс

15-річна киянка стала лауреаткою міжнародного поетичного конкурсу у Франції

30.11.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Анна-Марія Баландіна посіла призове місце у французькому поетичному конкурсі Poésie en liberté. Про це йдеться на офіційному сайті конкурсу.

Киянці присудили друге місце у номінації «Французькі школи за кордоном» за вірш «Le Caricaturiste» («Карикатурист»). В ексклюзивному коментарі Читомо дівчина повідомила, що цей вірш про митців і те, як вони бачать світ:

 

«Цей вірш про те, що митці бачать світ по-іншому, − це їм ускладнює життя, насправді».

 

Твір присвячений однойменній картині дівчини. Під час написання поезії поетеса надихалась власними мистецькими почуттями та творами улюбленого письменника Альбера Камю.

Фото Анни-Марії Баландіної

Анна-Марія Баландіна на момент заявлення на конкурс навчалась у Ліцеї Анни Київської, зараз продовжує навчання в іншому навчальному закладі, також цікавиться перекладацькою та журналістською діяльністю і планує навчатись в університеті Сорбонна. Вона вперше взяла участь у міжнародному поетичному конкурсі. До того подавала твори на місцеві та шкільні. Поетеса також констатувала, що зараз бракує творчих конкурсів для неповнолітніх:

 

«Я шукала в інтернеті будь-які конкурси французькою мовою для неповнолітніх. Можливостей мало, але добре, що з кожним роком їх все більшає. Поки я не маю опублікованих творів, але зараз я працюю над збіркою французьких поезій з перекладом на українську та, можливо, англійську».

 

Посол України у Франції привітав її з досягненням. На фейсбук-сторінці посольства оприлюднили фото диплома переможниці.

 

Конкурс Poésie en liberté заснували у 1998 році. Його проводять у Мерії 5-ого району Парижа щорічно для поетів віком від 15 до 25 років. Організатори мають на меті популяризувати франкомовну поезію та залучати якомога більше талановитих людей до створення віршів. До складу журі конкурсу входять відомі французькі актори, письменники, музиканти. Твори переможців публікують у збірці віршів.

Нагадаємо, у жовтні відеопоезію української авторки відібрали для участі у міжнародному конкурсі у Мексиці. Тоді ж лауреаткою міжнародної літературної премії «Ангелус» стала Катерина Бабкіна.