видавництво у війну

74% українських видавців можуть повноцінно працювати під час війни — опитування

05.07.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

74% українських видавців зазначають, що можуть повноцінно займатися своєю діяльністю в умовах воєнного стану. Про це свідчать результати опитуванні Українського інституту книги. 

Так, 191 видавництво продовжує повноцінно працювати під час війни, що на 42% більше, ніж було у травні цього року. 

 

Водночас 28 опитаних видавців не можуть здійснювати свою роботу з різних причин. 

Частково, за окремими напрямками діяльності, свою роботу можуть здійснювати 39 українських видавців (редакційна, перекладна діяльність, створення макетів, робота з авторами, робота верстальників, інформаційні проєкти, лише реалізація книжок тощо).

 

Водночас у безпеці перебувають працівники 228 видавництв (88,4%), а в небезпеці (не виїхали із зони бойових дій або перебувають на фронті) працівники 30 видавництв (11,6%). 

 

Крім того, 225 (понад 87,2%) опитаних видавців на сьогодні зберегли свої видавничі потужності. 9 видавців втратили свої потужності повністю, 12 — втратили на 50%, ще 12 — не мають інформації про збереженість своїх потужностей. 

 

Не всім видавцям вдалося зберегти макети книжок, архіви та інші об’єкти авторського права на додаткових ресурсах. Допомоги у збереженні потребують 9 з опитаних видавців, серед яких є представники великих. Ще 18 видавців не мають інформації про збереженість цінної інформації на електронних ресурсах. Решта опитаних видавців (231) — повідомили, що власними силами зберегли макети видань, архіви та інші об’єкти авторського права. 

Опитування провели, аби з’ясувати, чи адаптувалися українські видавці до умов роботи під час воєнного стану, а також виявити найбільш нагальні потреби. У ньому взяли участь 258 видавців. 

 

Координувала опитування Тетяна Попова, начальниця відділу підтримки бібліотек та книговидання Українського інституту книги. 

 

Український інститут книги  – державна установа, що входить до складу Міністерства культури та інформаційної політики України. УІК займається державною політикою у книжковій сфері, популяризацією читання в Україні, підтримкою книговидання, заохоченням перекладацької діяльності, популяризацією української літератури за кордоном.

 

Нагадаємо, що раніше Український інститут книги опитав 188 українських видавців та зібрав інформацію про їхню безпеку, стан діяльності та потреби.

 

Як відомо, Читомо провели опитування «Як працюють українські видавці в умовах війни».