ЮНЕСКО

Афіни стали Книжковою столицею світу–2018

25.04.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Афіни отримали статус цьогорічної Книжкової столиці світу ЮНЕСКО (UNESCO World Book Capital). Про це повідомляє Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (The International Federation of Library Associations and Institutions — IFLA).

 

Наступні 12 місяців Афіни будуть центром програм та заходів, присвяченим книжкам, авторам та їх впливу на суспільство. Серцем подій стануть бібліотеки — як захисники, охоронці та промоутери книжок.

 

Оскільки робота бібліотек, навідміну від ярмарків і нагород, зосереджена на наданні відмінних послуг суспільству, це стане прекрасною нагодою кожному, незалежно від того, яку роль він відіграє у суспільстві, зрозуміти важливість бібліотек та необхідність надати їм права та ресурси, необхідні для виконання їхніх завдань.

 

 

«Протягом тисячоліть Афіни були центром навчання і креативності, бібліотеки міста відіграють визначну роль у тому, щоби до цих знань мав доступ кожен. Упевнений, що наступний рік — і Всесвітній бібліотечно-інформаційний конгрес у 2019-му — покажуть силу і креативність бібліотечної галузі у досягненні цієї мети», — заявив генеральний секретар IFLA Джеральд Лейтнер.

 

Статус Книжкової столиці світу ЮНЕСКО (UNESCO World Book Capital) надається щороку, починаючи із 2001-го. Першою книжковою столицею став Мадрид. У номінаційному процесі беруть участь: Міжнародна асоціація видавців (The International Publishers Association), Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (The International Federation of Library Associations and Institutions) та Міжнародна федерація книгорозповсюджувачів (The International Booksellers Federation).