гуманітарна катастрофа

Аналітики порахували, яка ціна збитків, завданих культурним об’єктам

11.06.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

За час повномасштабного вторгнення збитки, завдані культурним об’єктам російськими військовими, досягли 272 млн доларів. Про це повідомляє аналітичний підрозділ Київської школи економіки*. 

 

Крім того, за останніми даними, через бойові дії вже зруйнували чи пошкодили щонайменше 141 релігійних та 203 культурні споруди. Збитки завдані храмам, церквам, лаврам та соборам оцінюють у 81 млн доларів.

 

Найбільше пошкоджених релігійних, культурних та спортивних споруд у Луганській, Донецькій і Київській областях. 

 

 

Водночас збитки завдані освітнім закладам сягнули 1.6 млрд доларів, а дитячим садкам – 576 млн доларів. 

 

Загалом з початку війни росії проти України окупанти пошкодили, зруйнували або захопили щонайменше 1177 закладів освіти та 668 дитсадків.

 

Нагадаємо, що станом на 27 травня зафіксували 367 епізодів воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини, найбільше на Харківщині, Донеччині та Київщині.

 

Як відомо, Мінкульт оголосили збір інформації щодо пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини.

 

* Дані дослідження сформовані станом на 8 червня. Оцінка збитків здійснюється командою KSE Institute (аналітичний підрозділ Київської школи економіки) за підтримки Офісу Президента України, Міністерства економіки, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерства інфраструктури та Міністерства розвитку громад та територій.