бібліотека

Архітектурну бібліотеку імені Заболотного планують виселити на початку 2020 року

25.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Державне видавництво «Преса України» відмовляється продовжувати договір оренди на 2020 рік з архітектурно-будівельною бібліотекою імені Заболотного. Про це повідомила депутатка Ганна Бондар на своїй сторінці у Facebook.

«Це означає, що з першого січня бібліотека може опинитися на вулиці разом з найбільшим в Україні унікальним фондом книг, матеріалів і фотографій, що стосуються архітектури України», – зазначила Бондар.

 

Також депутатка припустила, що таке рішення може бути пов’язаним з намірами реалізації ДПТ, що передбачає будівництво ЖК поруч із бібліотекою, або з недбалістю державного підприємства.

 

Як відомо, за адресою проспект Перемоги, 50а заплановане будівництво 24-поверового житлового будинку 50Avenue. До 2012 року бібліотека розташовувалась у будівлі Гостиного двору на Контрактовій площі. Але після початку «реконструкції» вона переїхала на проспект Перемоги, біля метро «Шулявська». Але юридичною адресою бібліотеки досі залишається Контрактова площа, 4.

 

У сховищах бібліотеки імені Заболотного містяться перша книга з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVII століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.

 

Раніше повідомлялося, що Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, що розташована у Києві на вул. Прорізна, 15, може втратити приміщення.

 

Читайте також: Бібліотека-вежа: як у Франківську реанімують найстарішу дитячу книгозбірню

 

Джерело: Хмарочос