російсько-українська війна

Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, які потрапили в полон

07.04.2022

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Письменник і колишній в’язень «Ізоляції» Станіслав Асєєв зустрівся з мобілізованими мешканцями окупованих територій, яких взяли у полон українські військові. Про це повідомляє Головне управління розвідки Збройних сил України у Facebook. 

Більшість полонених – студенти вищих навчальних закладів Донецької області. Вони самі попросили зустрічі з письменником. 

 

Полонених цікавила думка Асєєва щодо їхньої долі в разі обміну, а також спогади журналіста щодо перебування у найвідомішій донецькій тюрмі «Ізоляція». 

 

«Якби у вас була якась можливість залишатися тут, це було б безпечніше, ніж потрапити в Донецьк. Я не говорю про росію, у мене немає статистики, я не знаю про систему, яка там. Але те, що відбувається в Донецьку вас будуть дуже жорстко ламати. Це торкнеться багатьох і дуже небагатьом пощастить повернутися в родини і не отримати тавро “шпигун” або “терорист”», – сказав полоненим Асєєв.

 

Письменник пояснив, що серед ув’язнених «Ізоляції» значну частину складали саме представники «ДНР». І багато з них були військовими високого чину. При цьому, до них застосовувалися ті самі методи допиту і тортури, що й до полонених українських громадян.

 

Наприкінці зустрічі Асєєв наголосив, що територія тимчасово окупованих Луганської та Донецької областей обов’язково повинна бути українською.

 

«Це наша територія і земля. Ми не можемо віддавати землю тільки тому що наразі вона окупована. За цією логікою в нас будуть забирати ще і ще… І з цієї точки зору ми не можемо віддавати взагалі нічого», – зазначив Асєєв.

 

На зустрічі також був присутній Денис Казанський – блогер, журналіст, колишній член «Тристоронньої контактної групи».

 

Станіслав Асєєв — український письменник, журналіст і блогер, член Українського ПЕН. Під псевдонімом Станіслав Васін працював журналістом в окупованому Донецьку. Був викрадений 11 травня 2017 року і утримувався проросійською терористичною організацією «ДНР» до 29 грудня 2019 року

 

Автор романів  «Мельхіоровий слон, або Людина, яка думала», «Світлий шлях: історія одного концтабору», «В ізоляції», за останню книгу став лавреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 2021 року. 

 

Як відомо, у 2021 році вийшов англійський переклад книжки «Світлий шлях: історія одного концтабору», а у 2020 році книжку «Публіцистика, журналістика» переклали німецькою мовою.

 

Нагадаємо, що раніше Станіслав Асєєв запропонував створити Фонд пошуку воєнних злочинців. 

 

Читайте також: Станіслав Асєєв: «Ізоляція» – сучасний концтабір, фінансований Росією