бібліотека

Бібліотеку Плужника таки виселяють з приміщення на Прорізній

20.02.2021

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника, яка розташована за адресою Прорізна, 15 в Києві, отримала розпорядження управління культури Шевченківського району столиці звільнити приміщення. Про це повідомляє видання «Політична критика».

 

Звільнити приміщення читальної зали бібліотека має до 27 лютого 2021 року.

 

Будинок належить Національному агентству України з питань державної служби. У 2012-му тут створили Центр оцінювання держслужбовців, який розміщений на поверсі вище над бібліотекою. У бібліотеки мали забрати 170 квадратних метрів читальної зали і залишити лише абонемент та книгосховище. Справу вирішував суд, який ухвалив рішення на користь Нацагентства.

 

 

«Ця тяжба тягнеться досить давно. Ми пручалися три роки. Цієї осені ми програли суд, і державна служба подала на нас в виконавчу службу. Нам повідомили, що 27 числа прийде виконавча служба нас виселяти», – розповіла заступниця директора ЦБС Шевченківського району міста Києва Олена Урванцева.

 

Зараз у читальній залі на підлозі лежать в’язанки книжок, а працівники продовжують пакувати каталоги та інше майно бібліотеки, готуючи її до переїзду. Частина бібліотеки поки що залишається працювати, але в червні закінчується термін додаткової угоди і переїхати також має абонемент та книгосховище.

 

 

Бібліотеку Плужника переселяють в приміщення, де колись був розташований «Ощадбанк», на вул. Ярмоли, 4. Проте працівники бібліотеки обурюються, що це приміщення наразі не придатне для роботи.

 

«Порівняно з тим приміщенням, яке ми займаємо, це сарай з пліснявою без ніякого ремонту взагалі. У площі ми втрачаємо приблизно 100 метрів: зараз вона займає 315 метрів, а там має бути розміщена на 216 метрах»», – наголошує Урванцева.

 

 

Нагадаємо, у 2018 році на захист бібліотеки тривав збір підписів. На сайті Київської міської ради була розміщена електронна петиція щодо недопущення виселення бібліотеки Плужника.

 

Центральна районна бібліотека імені Євгена Плужника була створена 1948 року. Наприкінці серпня 1952-го бібліотеці було надано приміщення в новобудові за адресою вулиця Прорізна, 15 (тоді – вул. Свердлова), в якому бібліотека розміщується дотепер. З 1992 року бібліотека носить ім’я українського поета Євгена Плужника, який жив і працював у будинку, поруч із бібліотекою.

 

Книжковий фонд бібліотеки складає 59,7 тис. примірників. Щорічно заклад обслуговує 5,7 тис. користувачів. Кількість відвідувань за рік – 30 тис., книговидач – 98 тис. примірників.

 

Як ми повідомляли, під загрозою виселення також перебуває столична бібліотека Заболотного.