Календар подій

Богдана Неборак прочитає курс із літератури в Projector.Humanitarium

4 травня в Projector.Humanitarium стартує курс «Що таке сучасна культура». У програму включили кілька основних блоків: загальну теорію, кіно, музику і літературу. Кураторкою останнього стала Богдана Неборак.

Projector.Humanitarium — це онлайн-курси та лекції на соціогуманітарну тематику. Проєкт створили, щоб люди ставали складнішими. Як саме, розповіла Аліса Бучнєва, продюсерка освітніх програм Humanitarium.

 

«На мою думку, мати соціогуманітарний базис та вміти критично мислити — важливо і для гуманітаріїв, і для технарів, і для будь-кого. Ми намагаємося зруйнувати стереотипне сприйняття humanities та social sciences як нішевої галузі знань. Ці науки — це купа можливостей: розуміти світ навколо, мати власну думку, свідомо працювати та вчитися», — Аліса Бучнєва.

 

Курс «Що таке сучасна культура» вперше стартує на початку травня. За 4 місяці студенти опанують теоретичну базу знань і складуть для себе уявлення про те, чим є компоненти сучасної культури: мода, комікси, театр, аніме, але насамперед література, кіно і музика. Чи є серіали мистецтвом? Яке значення в наш час мають книги? На такі питання і відповідає курс.

 

Літературний блок — це аналіз сучасних текстів української та світової літератури: Забужко, Літтель, Андрухович, Руні, Калитко, Камінський. Увагу приділили і дослідженню головних тем — із моменту падіння залізної завіси та вибуху Чорнобиля і до #metoo й епохи серіалів. Богдана Неборак, кураторка блоку, наголошує, інтерпретуючи ці тексти, ми інтерпретуємо своє життя.

 

«Лекції з літератури я складала так, аби контекстуалізувати книжки, ще раз переглянути власні читацькі звички та разом зі змінами у суспільстві простежити зміни у літературі. Мені цікава література як дзеркало, яке нам же може розповісти про світ навколо нас і в такий спосіб навчити нас якісніше розповідати про себе назовні. Через головні чинники літературного процесу я розповім, як література стає креативною індустрією, чим займаються автори, як розповідаються сучасні історії та навіщо взагалі я читаю. Цей лекторій — спосіб через мій досвід розповісти про те, чим може бути література сьогодні і що вона може запропонувати кожному з нас», — Богдана Неборак.

 

Курс стартує 4 травня, а набір триватиме до 11-го.

 

Реєстрація за посиланням.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект