політв’язні

Бойовики засудили журналіста Асєєва до 15 років ув’язнення

22.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Українського журналіста Станіслава Асєєва незаконно засудили до 15 років колонії суворого режиму. Про це повідомляють ЗМІ так званої «ДНР».

 

Суд бойовиків визнав Асєєва винним в організації екстремістської спільноти, шпигунстві, підбурюванні до шпигунства, публічних закликах до здійснення екстремістської діяльності та публічних закликах до здійснення дій, спрямованих на порушення так званої територіальної цілісності.

 

Окрім 15-річного позбавлення волі, Асєєва позбавили права 2,5 роки займатися журналістською діяльністю, обмежили свободу строком на один рік та призначили відбування покарання в колонії суворого режиму.

 

Нагадаємо, що Станіслав Асєєв пропав безвісти в Донецьку 2 червня 2017 року. Пізніше Amnesty International заявила, що отримала інформацію з джерел в Донецькій області, в якій йшлося, що Асєєва тримають самопроголошені органи безпеки терористів, підтримуваних Росією.

 

Колишній народний депутат Єгор Фірсов у липні 2017 року заявив, що терористи підтвердили утримування Асєєва. За його словами, українського журналіста звинуватили у шпигунстві та інкримінують йому до 14 років позбавлення волі.

 

4 червня «Українська Служба Радіо Вільна Європа» / «Радіо Свобода» опублікувала книжку есеїв Асєєва «В ізоляції» для безкоштовного розповсюдження.

 

У липні 2018 року стало відомо про голодування Асєєва.

 

Як ми повідомляли, 7 вересня в Україну з російського полону повернулися 24 українські моряки, а також одинадцятеро інших незаконно обвинувачених українців, серед яких — Олег Сенцов.