Мистецькі видання

Роберт Шор. Благай, кради і позичай. Митці проти оригінальності

Шор Р. Благай, кради і позичай. Митці проти оригінальності / Роберт Шор; пер. з англ. Г. Лелів. — Київ : ArtHuss, Projector, 2019. — 186 с. ISBN 978-966-97860-8-1

  • Невже в мистецтві досі можна створити щось оригінальне?
  • Чи справді найвидатніші митці минулих епох безсоромно копіювали одне одного?
  • В який момент копія перетворюється на самостійне мистецьке висловлювання?
  • Коли підробка стає оригіналом, і що каже про всі ці тонкі матерії закон?

 

Роберт Шор дає дотепні відповіді на ці питання та впевнено прокладає шлях заплутаними стежками фактів і цікавих історій, розповідаючи, який зв’язок між Адамом і Аполлоном Бельведерським, як Альбрехт Дюрер обзивав піратів-копіювальників, і що таке крива Міккі Мауса.

 

«Благай, кради і позичай» — це провокативне дослідження складної теми, яка, безперечно, ставатиме дедалі актуальніша й важливіша.

 

Роберт Шор — автор книжок «Десять принципів реклами», «Пост-фотографія» і «Бабах у центрі», дослідження історії, звичаїв та фольклору центральних графств Британії. Він написав дисертацію про знаменитого безносого поета-лауреата сера Вільяма Давенанта й зародження англійської опери.

 

Шор також працює редактором журналу Elephant.

 

Перші хвилі митців, які практикували апропріацію, відмовилися від «я» традиційного авторства, і їхні роботи часто трактували як потужні політичні й провокативні висловлювання у відповідь на панівне мас-медійне середовище. Яскравий приклад – серія Марти Рослер «Війна з доставкою додому» (1967 – 1972), де фото солдатів, які воюють у В’єтнамі, різко контрастують із фотографіями охайних віталень із журналу House Beautiful. Однак за минулі десятиліття поява інтернету докорінно змінила медійне середовище, темпи апропріації зросли в тисячу разів, а стосунки  між присвоєним матеріалом і митцем, який його присвоює, стали відверто суб’єктивні й індивідуально експресивні. Я – це на сто відсотків я, коли випробовую свій смак, копіюючи і схрещуючи роботи інших.

 

Номер стенду: В 2.08

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект