Українська художня література

Чудаки прикрашають світ

 

Леонід Чернов (Малошийченко). Чудаки прикрашають світ

Леонід Чернов (Малошийченко). Чудаки прикрашають світ / Леонід Чернов (Малошийченко). Київ: Темпора, 2021. — 684 с.«Чудаки прикрашають світ» — найповніше зібрання прози письменника, мотоцикліста і чудака Леоніда Чернова (Малошийченка). До книжки ввійшли тексти різних жанрів і настроїв: художня автобіографія, репортаж про півдовколасвітню подорож «125 днів під тропіками», повість «Людина з іншої планети», гумористичні оповідання, дотепний порадник «Подарунок молодим кінематографістам». У розділі «Поза збірками» вперше зібрано всі тексти, що їх Леонід Чернов написав для різних часописів, зокрема для журналів «Червоний перець» і «Авангард». Ця книжка, яка відкриває одного із найяскравіших представників «наших 20-х», прикрасить не лише читацькі полиці, а й світ довкола.Перша серйозна помилка, яку я зробив у своєму житті, — це те, що я народився. Я дуже хотів би її виправити, але це неможливо.

Далі пішли вже помилки другорядні: те, що народився українцем, а не сином менш «самоїдської» нації; що доля не судила мені дожити до прекрасних днів досягненого соціалізму; те, що вчився я, на жаль, в російській і русифікаторській гімназії, яка потрощила й понівечила мою природну вдачу і за дитинства ще закохала мене в Дм. Цензора та Ол. Блока, які, на жаль, і стали за моїх перших поетичних натхненників.

Є ще одна помилка: це те, що я, як і більшість моїх товаришів, іноді забуваю про те, як небагато, як жахливо мало лишилося мені жити на цій прекрасній землі; ще п’ять-десять років, і я піду в небуття, в тьму, в ніщо. І от я, людина, я часто забуваю про це, і на тім тижні два дні розмірковував, яку канапу краще поставити у своїй новій квартирі — шкіряну чи матерчату. Ах, як ми ще не вміємо відмітати сміття й мотлох од наших днів!

Номер стенду: B 3.21

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект