Нон-фікшн

280₴

Олександр Гриценко. Декомунізація в Україні як державна політика і як соціокультурне явище

Олександр Гриценко. Декомунізація в Україні як державна політика і як соціокультурне явище. Видання друге, доповнене. / Упор. Н. Гончаренко. К.: Майстер Книг. 2022. 336 с.

Книжка містить монографію Олександра Гриценка про ініційований законами від 9 квітня 2015 року етап декомунізації в Україні, та одну із його останніх праць – статтю Decommunization of Ukrainian Culture: a Long Revolution.

 

У монографії стисло оглянуто попередній досвід декомунізації: як у стихійних проявах на кшталт «Ленінопаду» зими 2013–2014 років, так і у формі виконання указів президента В. Ющенка й демонтажу протягом 2007–2009 років пам’ятників радянським вождям, причетним до Голодомору.

 

Новий етап цього процесу, масштабніший і всеохопніший, що розпочався навесні 2015 року, проаналізовано з двох методологічно відмінних перспектив: як заходи державної політики (за методологією аналізу публічної політики) і як соціокультурне явище, за методологією культурних досліджень, що передбачає розгляд кількох аспектів (творення/продукування цього явища, його регулювання, споживання/рецепція, його репрезентації в культурній комунікації, а також породжені ним ідентичності).

 

Завершена навесні 2020 року стаття призначалася для англомовних читачів, котрі, внаслідок поширення «академічними» борцями з націоналізмом спрощень та упереджень, трактували декомунізацію як виконання поточного політичного замовлення. Запропонувавши нові хронологічні й концептуальні підходи до аналізу трансформації української культури як її декомунізації, що триває упродовж останніх тридцяти років, автор сподівався розпочати змістовну і глибоку наукову дискусію.

 

Перше видання книжки 2019 року здобуло грант Літературного фонду імені Пітерсона на переклад англійською мовою: Decommunization in UkrainePeterson Literary Fund .

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект