Книжки про війну

Ірина Вовк. Донецький аеропорт. Справжня історія

Ірина Вовк. Донецький аеропорт. Справжня історія. Частина 1. Новий термінал / Ірина Вовк; Художник-оформлювач М. Мендор. — Харків: Фоліо, 2022. — 416 с. Ірина Вовк. Донецький аеропорт. Справжня історія. Частина 2. Кіборги / Ірина Вовк; Художник-оформлювач М. Мендор. — Харків: Фоліо, 2022. — 416 с.

Оборона Донецького аеропорту стала символом незламності духу українських воїнів у російсько-українській війні. 244 доби українські вояки надлюдськими силами тримали об’єкт, який за військовою логікою і здоровим глуздом втримати було майже неможливо.

 

Ми небагато знаємо про причини та обставини захоплення Донецька і його аеропорту. Десятки успішних військових операцій Збройних сил і добровольців відбулися в межах оборони ДАП, але свідчень про них вкрай мало.

 

Авторка двотомника Ірина Вовк — українська журналістка, волонтерка, очільниця Благодійного фонду «24», покликаного допомогти українським бійцям Збройних Сил та добровольчим батальйонам армії України. Ірина Вовк зібрала доступні свідчення й дані, які висвітлюють події тих днів.

 

У першій частині книги авторка розповідає історію ДАП від будівництва терміналів до розгортання драматичних подій оборони аеропорту, до його падіння. Про все, що відбувалося тоді день за днем свідчать безпосередні учасники: командири й бійці української армії, добровольці, медики, волонтери, журналісти. У другій частині Ірина Вовк розповідає про останні, найтрагічніші, дні оборони аеропорту.

 

Пам’ять про героїв бережуть родини загиблих «кіборгів», їхній подвиг закарбований у віршах і піснях, книгах і фільмах.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект