Дитяча проза і поезія

Сергій Свириденко. Королівське пограбування

Сергій Свириденко. Королівське пограбування / Сергій Свириденко; Наталя Котилевська. Київ : Наш Формат, 2021. 88 с.Принцеса Нікусяка, гуляючи в королівському саду, випадково наступила на ногу стоніжці. Розлючена стоніжка вимагає за це «сто тисяч мільйонів» компенсації. Але грошей у королівстві катма, а легковажний король ліпить із боргового листа паперовий літачок і запускає його у вікно палацу. І тоді стоніжки захоплюють у полон принца й двох принцес — і починається весела катавасія!
Смішнюча, аж реготнюча повість-казка Сергія Свириденка «Королівське пограбування» сподобається як дівчаткам, так і хлопчикам. Та й батьки знайдуть у нібито невимушених дитячих жартах багато дорослої мудрості.І тут усі почули дивну промову. На пеньку неподалік стирчала велика стонога й пискливо промовляла до своїх одноплемінників, безупинно рухаючи купою лапок:
– Як довго терпітимемо людське знущання? Знущання їхнього короля, знущання королівських садівників?
– І як довго? – хором поцікавились стоноги.
– Вони стрижуть траву, – захлиналась від обурення ораторка. – Вони прибирають старе духмяне листя! Прибирають яблука і сливи, що падають з дерев. Вони так швидко змели абрикоси, що ми навіть не встигли їх скуштувати!
– А чого, я встигла! – похвалилась одна багатоніжка, та хтось із сусідів загилив їй запотиличник.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект