Нон-фікшн

Джесс П. Шаткін. Народжені бути вільними: чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек

Шаткін П. Дж.  Народжені бути вільними: чому підлітки ризикують та як захистити їх від небезпек / Джесс П. Шаткін ; пер. Замойська О. – Київ : Книголав, 2019. – 304 с. ISBN 978-617-7563-54-8

 

Існує чимало причин боятися нічних дзвінків від наших тинейджерів — хтозна, які спокуси та небезпеки можуть трапитися на їхньому шляху. П’яне водіння, випадковий секс, наркотики — підлітки чудово усвідомлюють наслідки таких пригод, однак усе одно йдуть на це. Чому? Видатний психолог Джесс П. Шаткін спростовує низку міфів про причини підліткового шаленства, пояснюючи, чому стратегії залякування чи попередження не зменшують бажання ризикувати. Ґрунтовні медичні висновки, свіжі знахідки та особиста історія автора роблять цю книжку водночас і науковою, і близькою не тільки для дорослих, але й для самих підлітків. «Народжені бути вільними» — це можливість згадати й проаналізувати власний досвід та заглибитися у психологію людей, яких ви любите й намагаєтеся вберегти.

 

Коли ж починається й закінчується юнацький вік? Це важливо, адже підлітки думають, відчувають і поводяться інакше, ніж дорослі й діти, що може спричинити ризиковану поведінку. Латиною слово «юність» — adolescere — буквально означає «вирощувати». Згідно з більшістю усталених нині норм, період дорослішання, коли наша молодь починає досягати фінансової незалежності, розпочинає працювати або укладає шлюб, триває довше, ніж раніше. Як би ми їх не називали — підлітками, юнацтвом, дітлахами, дорослими в процесі розвитку або молоддю — ця книжка фокусує увагу на перехідному періоді життя, що починається незадовго до статевого дозрівання, триває приблизно до двадцяти шести років і відзначається значним фізичним, емоційним та когнітивним розвитком. Готовий закластися: коли ви пригадаєте власну юність, то виявите, що робили певні ризиковані вчинки, якими, мабуть, не дуже пишаєтеся. Можливо, це були дрібниці, наприклад, перевищення швидкості або повернення додому після «комендантської години». А може, це було щось серйозніше, як-от пияцтво за кермом або незахищений секс. Якщо ви батьки, то, зрозуміло, вас непокоїть, щоб ваші діти не вчинили те саме або й щось гірше. Можливо, вони вже це робили. Що б не коїли ви чи ваші діти, добре відомо, що схильність до ризикованої поведінки зростає з настанням статевої зрілості. Докази не можуть бути ще переконливішими. 

Номер стенду: D 3.10

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект